Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni biegów

27 maj 2014
  SPIN ATF2 - urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów (foto: WSOP)
SPIN ATF2 – urządzenie do dynamicznej wymiany oleju w skrzyni biegów (foto: WSOP)

Bez specjalnego urządzenia do dynamicznej wymiany oleju właściwe przeprowadzenie tej operacji w automatycznych skrzyniach biegów jest niemożliwe.

W ofercie firmy WSOP pojawiło się urządzenie, które powinno zainteresować warsztaty mające w swej ofercie (lub zamierzające dopiero mieć) wymianę oleju w automatycznych skrzyniach biegów. Rzecz w tym, że podczas operacji tej przeprowadzanej w tradycyjny sposób, wymianie w skrzyni automatycznej podlega jedynie około 40-50 proc. oleju. Grawitacyjne zlanie starego oleju poprzez korki spustowe, a następnie zalanie skrzyni nowym olejem oznacza zatem zmieszanie starego oleju z nowym, i w konsekwencji niewielką poprawę.

Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie urządzenia do dynamicznej wymiany oleju, na przykład takiego jak urządzenie o symbolu ATF2 produkcji firmy SPIN, które obsługuje pojazdy kilkudziesięciu popularnych marek. – Dynamiczna wymiana oleju jest o tyle skutecznym sposobem konserwacji skrzyni biegów, że nowy, czysty olej wypełnia cały układ. Mechanik ma zatem pewność, że usługa została wykonana właściwie – mówi Paweł Wegiera. z firmy WSOP.

Zostaw Komentarz