Dystrybutorzy pną się w rankingu Wprost

17 maj 2021

Na liście „200 Największych Polskich Firm” przygotowanej przez „Wprost” nie mogło zabraknąć czołowych rodzimych dystrybutorów motoryzacyjnych części zamiennych.

Po raz siódmy „Wprost” opublikował ranking „200 Największych Polskich Firm”. Jak podkreślają autorzy zestawienia, zostało ono przygotowane w celu pokazania siły polskiego biznesu. Zaprezentowanie rankingu składającego się jedynie z polskich przedsiębiorstw ma także pokazać, jak istotne dla funkcjonowania krajowej gospodarki są rodzime firmy.

W najnowszym zestawieniu przygotowanym przez „Wprost” firma Inter Cars, została sklasyfikowana na 18. pozycji. W porównaniu z ubiegłoroczną edycją rankingu poprawiła więc swe notowania o 6 miejsc. To pokazuje, że mimo trwającej pandemii, największy dystrybutor części samochodowych w Polsce i jeden z europejskich liderów, umocnił swoją pozycję na krajowym rynku.

Z kolei Moto-Profil może pochwalić się awansem o 20 pozycji i 96. miejscem na liście. – Ranking pokazuje, że w rzeczywistości pandemicznej, będącej wyzwaniem dla wszystkich przedsiębiorstw, poradziliśmy sobie doskonale. Dzięki dobrym wyborom biznesowym i wsparciu naszych partnerów handlowych, Moto-Profil konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję. To był także czas innowacyjnych projektów i dynamicznych decyzji. Tym bardziej cieszy nas pozytywna odpowiedź rynku – powiedział Leszek Żurek, prezes zarządu Moto-Profil.

„Lista 200 największych polskich firm” jest zestawieniem najważniejszych w kraju przedsiębiorstw, z wyłącznym lub dominującym udziałem polskiego kapitału. Podczas pracy nad rankingiem dziennikarze redakcji ekonomicznej „Wprost” uwzględniają zyski, przychody, aktywa własne, a także udział eksportu w przychodach firm w minionym roku.

W najnowszym zestawieniu w pierwszej trójce znalazły się przedsiębiorstwa z udziałem Skarbu Państwa: PKN Orlen (1. pozycja), PGE (2) oraz PGNiG (3).

Zostaw Komentarz