Dziewięć dekad z olejem Delvac

14 lip 2015

90 lat Mobil Delvac - logoMobil Delvac obchodzi swoje 90. urodziny. Wprowadzony do sprzedaży w 1925 roku przez firmę Vacuum Oil, poprzedniczkę ExxonMobil,  miał sprostać nowym wyzwaniom stawianym przez pojazdy z silnikami Diesla. Swą nazwę wziął od słów Diesel Engine Lubricant by VACuum Oil..

W kolejnych dekadach olej ten był systematycznie udoskonalany, by  dotrzymać kroku gwałtownemu rozwojowi branży transportowej. Jednak prawdziwą rewolucją technologiczną było wprowadzenie w 1977 roku pierwszego syntetycznego oleju Mobil Delvac 1 do wysoko obciążonych silników Diesla. Kolejna nastąpiła w 2013 roku, gdy  ExxonMobil wprowadził na rynek w skali globalnej nowoczesny olej syntetyczny o niskiej lepkości Mobil Delvac 1 LE 5W-30, zaprezentowany po raz pierwszy w Europie wcześniej, bo w 2009 roku. Jak wykazały niezależne testy oleje z tej generacji pozwalają  ograniczyć zużycie paliwa nawet o 2,9 procent.

Aktualna oferta środków smarnych Mobil Delvac obejmuje przede wszystkim produkty klasy premium – oleje syntetyczne do silników wysokoprężnych oraz oleje przekładniowe i smary

Zostaw Komentarz