Dziewięć nowych świec Laser Iridium

09 lip 2023

Niterra wprowadza na rynek dziewięć nowych świec zapłonowych z elektrodami ze szlachetnego metalu, znacznie zwiększając dzięki temu pokrycie parku samochodowego.

Kolejny zestaw świec zapłonowych z elementami z metali szlachetnych dodała do swego asortymentu oferowanego na rynku wtórnym firma Niterra (wcześniej NGK Spark Plug). Na zestaw ten składa się dziewięć nowych świec z serii Laser Iridium, co oznacza że mają one laserowo przyspawany element wykonany z irydu na elektrodzie środkowej oraz, w większości przypadków, platynową płytkę na elektrodzie masowej. Rozwiązanie takie zapewnia optymalną wydajność przez długi okres eksploatacji, w tym stabilną pracę na biegu jałowym, doskonałą ochronę przed zanieczyszczeniem, zmniejszone zużycie paliwa i niższą emisję. Przeznaczeniem tych świec, z których większość jest zgodna z produktami kierowanymi na pierwszy montaż, są dziesiątki wersji najpopularniejszych w Europie pojazdów wielu producentów: od Stellantisa, Hondę, Toyotę, Subaru po BMW.

Z wyjątkiem jednego produktu, wszystkie te nowe pozycje to świece z podwójnym metalem szlachetnym. Przewiduje się, że do 2025 r. pozwolą one zwiększyć udział marki Niterra/NGK w rynku o 32%, do prawie 10 mln pojazdów.

-Te dziewięć nowych komponentów po raz kolejny dowodzi, że jesteśmy zaangażowani w zwiększanie potencjału sprzedaży na rynku wtórnym dla naszych klientów, a tym samym docieramy z naszymi najnowocześniejszymi świecami zapłonowymi do większej liczby najbardziej popularnych pojazdów – powiedział Frank Massia, Director Marketing Aftermarket EMEA at Niterra EMEA GmbH.

Modele DILKAR7Q8, ILNFR9B7G, ILZKGR7B8G i DILZKAR7C11H uzupełniają silną już ofertę firmy w segmencie świec z podwójnym metalem szlachetnym. Produkt ILZKGR7B8G przeznaczony jest do szerokiej gamy pojazdów Stellantis, czwartego co do wielkości producenta samochodów na świecie pod względem sprzedaży. Świeca o oznaczeniu ILNFR9B7G powstała z myślą o popularnej Astrze K, a produkty DILZKAR7C11H i DILKAR7Q8 są stosowane odpowiednio w modelach Hondy i Subaru.

Z dwiema elektrodami z metalu szlachetnego są również cztery kolejne świece. ILTR6M9G stanowi rozwiązanie o wysokiej wydajności do 2,0-litrowych silników montowanych w modelach Insignia Opla/Vauxhalla. Przeznaczeniem ILZKBR8D7G są natomiast popularne modele Stellantis, takie jak Peugeot 308 1.6 Hybrid 225 i DS4 1.6 PureTech 180. Do aut koncernu Stellantis, ale także modeli M BMW, w tym BMW M3 i M5, przewidziane zostały świece SIZKBR8B8HG. ILKFR7A8 to z kolei pierwsza na rynku świeca z podwójnym metalem szlachetnym, która będzie stosowana w takich modelach jak Jeep Compass, Alfa Romeo Tonale i Fiat 500X.

Pod znaczeniem DF5B-8A kryje się świeca z jedną szlachetną elektodą do 2,5-litrowych modeli hybrydowych Toyoty i jej luksusowej marki Lexus, w tym popularnej Toyoty RAV 4.

Niektóre z nowych produktów figurują już w TecDoc, a pozostałe zostaną uwzględnione 9 sierpnia 2023 roku.

Zostaw Komentarz