Eibach Replacement Line – wysokiej jakości zamienniki seryjnych sprężyn

08 gru 2022

Producenci samochodów nieustannie dążą do odchudzenia swych pojazdów, a proces ten dotyczy także montowanych fabrycznie sprężyn zawieszenia. W efekcie pękają one znacznie częściej niż kiedyś, co zauważyła m.in. niemiecka firma Eibach i systematycznie rozbudowuje swoją ofertę kierowaną na rynek części zamiennych.

Dzięki ponad 70 latom doświadczenia w produkcji sprężyn technicznych firma Eibach stała się jednym z czołowych dostawców tych elementów wykorzystywanych w zawieszeniu pojazdów. Pozycję tę zajmuję nieprzerwanie od kilku dekad, a dodatkowym jej potwierdzeniem jest stosowanie sprężyn Eibach w sportach motorowych na najwyższym poziomie oraz w tuningu samochodów. Teraz Eibach wykorzystuje zgromadzoną wiedzę i kompetencje produkcyjne w programie zamienników seryjnych sprężyn. Program Eibach Replacement Line (ERL), obejmujący wszystkie najpowszechniejsze typy sprężyn zawieszenia, umożliwia wymianę sprężyn seryjnych na wysokiej jakości zamienniki o jakości wyposażenia oryginalnego i w korzystnej cenie.

Jakość wyrobów sygnowanych logo Eibach zaczyna się od starannego wyboru odpowiednich stali sprężynowych, którym następnie na nowoczesnych zwijarkach CNC z wysoką precyzją nadawany jest odpowiedni kształt. Następnie śrutowanie w połączeniu z obróbką cieplną zapewniają długą żywotność i wysoką wytrzymałość. Przyczynia się do nich również trwała ochrona antykorozyjna, obejmująca powlekanie proszkowe. Na koniec każda sprężyna jest poddawana kompresji, dzięki czemu po montażu samochód od razu znajduje się na właściwym poziomie.

W drodze do warsztatu sprężyny zamienne są chronione przed uszkodzeniami przez zoptymalizowane opakowanie. Jednocześnie obszerna gwarancja produktowa daje klientom pewność, że decydując się wyroby Eibach, dokonali właściwego wyboru.

Asortyment sprężyn Eibach Replacement Line jest systematycznie powiększany, co wynika m.in. z faktu, że w ostatnich latach sprężyny seryjnie montowane w pojazdach stały się częściami zużywalnymi. Głównie dlatego, że dąży się do redukcji masy wszystkich elementów samochodu. Tendencja ta dotyczy także sprężyn zawieszenia, co skutkuje zwiększonym ryzykiem ich pęknięcia. W efekcie co roku wymienia się w pojazdach setki tysięcy pękniętych seryjnych sprężyn.

Zostaw Komentarz