Ekspansja AUTOPART trwa, zakupiono znaną markę akumulatorów

28 maj 2024

Polski producent akumulatorów zakupił markę akumulatorów, która obecna była na polskim rynku od ponad 30 lat. Jakie są plany wobec tej marki oraz jej sieci dystrybucji, która także była przedmiotem transakcji?

fot. pixabay.com

AUTOPART, polski producent akumulatorów z siedzibą w Mielcu, kupił od Spółki Five Star Polska Sp. z o.o. markę akumulatorów FIVE STAR oraz przejął jej sieć dystrybucji w Polsce. Marka FIVE STAR jest obecna na polskim rynku od 30 lat. AUTOPART zamierza kontynuować współpracę z wszystkimi dotychczasowymi sprzedawcami akumulatorów marki FIVE STAR, jednocześnie rozwijając markę. Ponadto, na mocy zawartej umowy, AUTOPART przejął domeny internetowe fivestar.pl i fivestar.com.pl.

Marka FIVE STAR jest na rynku od wielu lat i ma swoich stałych klientów. To zasób, dzięki któremu rozszerzymy współpracę z kolejnymi klientami B2B oraz wzbogacimy nasze portfolio o znany brand. AUTOPART specjalizuje się w tworzeniu i obsłudze marek własnych klientów, chcemy także kontynuować rozwój marki FIVE STAR, widzimy dla niej miejsce nie tylko na rynku polskim, ale również na rynkach zagranicznych, które obsługujemy – mówi Mariusz Zamojski, wiceprezes AUTOPART odpowiedzialny za transakcję.

FIVE STAR POLSKA Sp. z o.o., jako członek Grupy Amtra, z dużym zadowoleniem przystąpił do tej transakcji, widząc w niej potężny potencjał dla rozwoju marki FIVE STAR na polskim rynku. Dzięki doświadczeniu AUTOPART, marka z pewnością wejdzie na nowe rynki zagraniczne, jak również , z doskonałymi podstawami technologicznymi, spełni wymagania nowych przepisów, jakie obecnie wchodzą w życie w Europie dotyczących produkcji oraz sprzedaży baterii kwasowo – ołowiowych). Życzymy marce FIVE STAR dalszego rozwoju oraz kolejnych wzrostów sprzedaży – mówi Jarosław Nowakowski Prezes Zarządu Spółki FIVE STAR POLSKA Sp. z o.o. oraz Dyrektor Generalny Grupy Amtra. Obecnie firmy AUTOPART i Five Star Polska Sp. z o.o. są w procesie przekazywania sobie wszelkich informacji, mających na celu operacyjne przejęcie zarządzania marką.

Zostaw Komentarz