Elektroniczna książka serwisowa

19 maj 2020

Serwisy, które nie chcą tracić klientów i pragną pozyskiwać nowych, muszą sprawnie reagować na zmieniające się otoczenie biznesowe oraz nadążać za rosnącymi wymaganiami konsumentów. Praktycznym narzędziem, które może pomóc odnaleźć się w nowej rzeczywistości jest platforma my.intercars.eu, obsługująca m.in. elektroniczną książkę serwisową. Warsztat ma do niej szybki dostęp poprzez Katalog Online (kafelek „Mój warsztat w internecie”).

Papier odchodzi do lamusa, a coraz więcej spraw załatwiamy z wykorzystaniem narzędzi elektronicznych. Warsztaty samochodowe nie mogą pozostać w tyle, dlatego powstała Strefa Warsztatu – my.intercars.eu, narzędzie, które pozwala właścicielom serwisów skorzystać z nowoczesnych rozwiązań cyfrowych.

Jedną z największych zalet platformy jest możliwość obsługi elektronicznej książki serwisowej auta, która coraz częściej zastępuje tradycyjną wersję papierową. Kiedy cztery lata temu portal MotoFocus przeprowadził ankietę, w której pytał jak wiele serwisów obsługuje elektroniczne książki serwisowe, aż 87% z nich odpowiedziało, że nie korzysta z tego rozwiązania. Tymczasem coraz więcej klientów prosi o wypełnienie książki serwisowej w wersji online, a część producentów samochodowych rekomenduje nawet takie rozwiązanie.

Prowadzenie elektronicznej książki serwisowej zapewnia:

  • uporządkowaną bazę klientów i ich samochodów;
  • historię wszystkich usług wykonanych w poszczególnych autach;
  • system obsługi wszystkich zleceń;
  • informacje o stanie technicznym każdego serwisowanego pojazdu;
  • plan usług serwisowych oferowanych klientom i możliwość lepszej organizacji pracy warsztatu.

Trzeba też zauważyć, że klienci coraz częściej doceniają innowacyjne podejście serwisów i ich zaangażowanie w „opiekę” nad autem. Wybierając elektroniczną książkę serwisową warsztaty wychodzą naprzeciw temu zapotrzebowaniu – dobrze wiedzą, kiedy należy wykonać okresowy przegląd techniczny, kiedy zaproponować wymianę oleju czy kiedy można spodziewać się konieczności wymiany klocków hamulcowych lub opon. Jednocześnie, dzięki funkcjonalności rekomendowanych usług, stosowna informacja jest odpowiednio wcześnie przekazywana kierowcy za pomocą automatycznie wysłanego maila lub SMS-a. Na tej podstawie szybko i sprawnie może on umówić wizytę w warsztacie. Klient w ten sposób zyskuje pewność, że współpracuje z serwisem, na którym można polegać i który zamiast niego pamięta o wszystkich ważnych terminach związanych z serwisowaniem samochodu.

Ponieważ korzyści z prowadzenia elektronicznej książki serwisowej mają nie tylko warsztaty, ale i kierowcy, dlatego warto namawiać ich do zakładania bezpłatnego konta w Strefie Kierowcy, dostępnej na platformie Motointegrator.com. Klient logując się w Strefie Kierowcy zyskuje:

  • książkę serwisową online z historią wszystkich usług prowadzonych przez warsztat;
  • indywidualny plan serwisowy pojazdu oparty na rekomendacjach mechanika;
  • kontrolę nad wydatkami związanymi z naprawą auta i zakupem części;
  • zniżki i dodatkowe oferty specjalne;
  • przypomnienie mailowe lub SMS-owe o terminach wymiany oleju, przedłużeniu polisy czy corocznym przeglądzie oraz innych zalecanych usługach lub naprawach.

Zostaw Komentarz