Elektronicznie regulowane amortyzatory KYB w Volkswagenach i Skodach

21 lis 2023

Firma KYB informuje, że produkowane przez nią elektronicznie regulowane amortyzatory DCC Pro (Dynamics Chassis Control Pro) będą fabrycznie montowane w nowych modelach samochodów VW Tiguan i Passat Variant oraz Skoda Superb i Kodiaq, których. wprowadzenie do sprzedaży zaplanowano na pierwszy kwartał 2024 roku.

DCC Pro to dwuzaworowe amortyzatory pozwalające na niezależną kontrolę tłumienia drgań podczas ruchu ściskania i odbicia. Reagują one na zmieniające się warunki i sytuacje na drodze zaledwie w ciągu kilku milisekund. Ich sterownik aktywuje odpowiednie zawory elektromagnetyczne, aby w każdej chwili, stosownie do warunków drogowych oraz preferencji kierowcy (od ustawienia komfortowego do sportowego) regulować ciśnienie wewnątrz amortyzatora. W efekcie charakterystyka tłumienia jest automatycznie regulowana w sposób ciągły, co w połączeniu z pełną niezależnością pomiędzy ruchami odbicia i ściskania, poprawia zdecydowania komfort i kontrolę nad pojazdem. Zapewnia to bezpieczną i dynamiczną jazdę oraz daje wrażenie „latającego dywanu”.

Przy okazji warto wspomnieć, że KYB i Grupa VW współpracują ze sobą od kilku lat, m.in. przy sportowym zawieszeniu Audi RS, i od tego czasu systematycznie zwiększa się udział produktów KYB fabrycznie wykorzystywanych w pojazdach niemieckiego koncernu.

 

Zostaw Komentarz