Elektryczne haki ORIS na rynku wtórnym

03 lis 2022

Marka ORIS wprowadziła na rynek innowacyjny, w pełni elektrycznie składany hak holowniczy.

Katalog produktów marki ORIS obejmuje kompletną gamę haków holowniczych, tzn. z systemami stałymi, wypinanymi i całkowicie elektrycznymi. Ponieważ wiodący producenci samochodów ufają rozwiązaniom holowniczym ORIS, klienci mogą oczekiwać najwyższej jakości, zgodnej ze standardami producentów OEM. Oczywiście wszystkie produkty mają też gwarancję dopasowania do konkretnego modelu pojazdu.

Stałe haki do codziennego użytku

Firma ACPS Automotive, właściciel marki ORIS, rozwinęła się dzięki swoim stałym hakom holowniczym. Były i pozostają one, zarówno ze względu na swą cenę, jak i funkcjonalność, najlepszym wyborem dla użytkowników samochodów osobowych, gdy często przychodzi korzystać z przyczepy.

Na stałym haku holowniczym kula zawsze pozostaje na swoim miejscu, jest przyspawana lub na stałe przykręcona do konstrukcji belki poprzecznej. Do użytku komercyjnego przez lekkie samochody dostawcze i pojazdy terenowe oferowane są produkty z kulą kołnierzową.

 

 

 

 

 

 

Wypinane haki , gdy liczy się wygląd

Dla klientów, którzy potrzebują haka holowniczego tylko od czasu do czasu, system wypinany jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ kula jest przymocowana tylko podczas użytkowania. Jeśli system nie jest potrzebny, kulę można łatwo zdemontować. W ten sposób hak nie wpływa na estetykę pojazdu.

ORIS oferuje zarówno systemy pionowe jak i poziome, w zależności od indywidualnych wymagań pojazdu klienta. Dostępna przestrzeń montażowa decyduje o tym, jaki hak holowniczy zostanie zastosowany.

Pierwszy pionowo wypinany hak holowniczy firma ACPS Automotive wprowadziła na rynek już w latach 70. Obsługa i działanie są proste: kulę mocuje się do systemu od dołu pionowo i równie łatwo można ją zdjąć. Wtedy nic nie zakłóca wyglądu pojazdu.

Poziomo wypinana kula jest alternatywą produktową dla systemu wypinanego pionowo. W zależności od indywidualnej przestrzeni montażowej i specyficznych wymagań, użytkownicy wybierają jeden lub drugi system. Również poziomo wypinana kula może być szybko i łatwo odczepiona. Po wypięciu kuli, mocowanie jest niemalże niewidoczne.

 

 

 

 

 

Haki składane elektrycznie

Najbardziej technicznie zaawansowanym rozwiązaniem są haki składane i rozkładane elektrycznie. Wystarczy nacisnąć przycisk w kokpicie lub bagażniku pojazdu, aby hak holowniczy obrócił się do pozycji roboczej lub automatycznie się złożył.

Najnowszą propozycją ACPS Automotive jest ORIS_E3 – pierwszy całkowicie elektryczny, składany hak holowniczy dla niezależnych warsztatów i dystrybutorów. Do tej pory te komfortowe produkty były dostępne jedynie jako wyposażenie dodatkowe kupowane bezpośrednio od producentów samochodów. Teraz również warsztaty będą miały dostęp do całkowicie automatycznych haków holowniczych wyposażonych w trzpienie FIX4BIKE®, w kompletnym pakiecie zawierającym jednostki sterujące i wiązki elektryczne dostosowane do konkretnego pojazdu, jak również szczegółową instrukcję montażu i obsługi.

System charakteryzuje się aktywnymi funkcjami bezpieczeństwa, jakością i wytrzymałością. Mimo to nakład pracy przy montażu jest praktycznie taki sam jak w przypadku konwencjonalnego haka holowniczego.

 

 

 

Zostaw Komentarz