Elektryfikacja rynku części zamiennych

16 maj 2023

Valeo rozwija ofertę elementów do pojazdów hybrydowych i elektrycznych, a także tworzy nowe technologie. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, dziedzinami na które elektryfikacja będzie miała największy wpływ są układ napędowe i zarządzanie termiczne. Valeo zapewnia, że poczyniło w nich ogromne postępy.

 Dwie dziedziny, na które elektryfikacja będzie miała największy wpływ to układ napędowy i zarządzanie termiczne. W obu Valeo poczyniło już ogromne postępy. Niedawne przejęcie Siemens eAutomotive przez Valeo dodatkowo wzmocniło pozycję firmy. W efekcie może się ona pochwalić pełną gamą rozwiązań w zakresie elektrycznych układów napędowych o niskim i wysokim napięciu.

Valeo podkreśla, że jest również liderem OE w dziedzinie systemów termicznych dzięki opracowaniu innowacyjnych rozwiązań stosowanych  zarówno w pojazdach z napędem konwencjonalnym, jak również hybrydowych i elektrycznych ICE.

Prawidłowo funkcjonujące systemy zarządzania ciepłem pojazdów elektrycznych i hybrydowych mają zasadnicze znaczenie dla zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania komponentów wysokiego napięcia, które muszą być odpowiednio chłodzone. Eksploatacja akumulatorów trakcyjnych w optymalnym zakresie temperatur w kluczowy sposób wpływa też na ich żywotność.

Oferując na rynku wtórnym nowe rozwiązania przeznaczone do pojazdów zelektryfikowanych, Valeo pomaga rozwijać rewolucję elektryczną. Strategia została wdrożona w 2020 r. wraz z wprowadzeniem pierwszego na rynku układu iBSG (Integrated Belt-driven Starter Generator) do pojazdów z układami Mild Hybrid. W 2022 roku, wprowadzono innowacyjną technologię DWC DMF – pomagającą zmniejszyć hałas i wibracje generowane przez układy start-stop w pojazdach hybrydowych.

Najnowsza innowacja na rynku wtórnym w elektryfikacji obejmuje wprowadzenie sprężarek elektrycznych, które są jednym z głównych produktów w systemach zarządzania ciepłem.

Do końca 2023 r. firma Valeo zaoferuje na rynku nowe podzespoły wysokiego napięcia, w tym do układów napędowych, takie jak falowniki, urządzenia OBC (ładowarki pokładowe) i napędy elektroniczne. Na rynku pojawią się również komponenty zarządzania termicznego zapewniające prawidłowe funkcjonowanie baterii (z agregatami chłodniczymi i dmuchawami akumulatorowymi).

Valeo oferuje również program pomocy technicznej, który obejmuje instrukcje montażu, sesje szkoleniowe na żywo, webinaria, interaktywne prezentacje i filmy z bezpłatnej platformy internetowej online Valeo Tech@ssist. Jest ona dostępna w kilku językach.

Valeo jest zaangażowane w aktywny rozwój swojej oferty elementów przeznaczonych do pojazdów hybrydowych i elektrycznych. Firma opracowała już 4500 części. Celem jest osiągnięcie 6000 elementów do końca 2023 roku.

 

Zostaw Komentarz