Elektryka największym wyzwaniem

12 Kwi 2016

Doświadczenie trenerów Akademii Technicznej Inter-Team pokazuje, że największym wyzwaniem dla większości mechaników samochodowych jest trafna diagnostyka usterek związanych z „elektryką” samochodu. Dlatego tak dużym zainteresowaniem w minionym roku cieszyło się szkolenie „Badanie elementów instalacji samochodowej za pomocą multimetru i oscyloskopu”. Co czwarte ze szkoleń prowadzących przez wyspecjalizowaną komórkę Inter-Team dotyczyło tego właśnie zagadnienia.

„Elektryka” ma kluczowe znaczenie szczególnie w przypadku nowych aut, gdyż brak aktualnej wiedzy o budowie skomplikowanych układów elektronicznych może znacznie utrudniać postawienie właściwej diagnozy i uniemożliwić naprawę samochodu. Powoduje to stratę cennego czasu w warsztacie i zmniejszenie dochodowości prowadzonej działalności.

– Coraz więcej aut jest naszpikowanych elektroniką, a nieumiejętność zdiagnozowania występujących usterek może sprawić, że klient nie tylko będzie zmuszony do naprawy auta u konkurencji, ale także nie będzie miał powodów do tego, by polecać warsztat swoim znajomym. Dlatego mechanicy tak chętnie decydują się na udział w szkoleniach dotyczących korzystania z multimetru i oscyloskopu. To niewielka inwestycja, zyskać zaś mogą praktyczne umiejętności pozwalające na diagnostykę punktową poszczególnych podzespołów – mówi Tomasz Niedbała odpowiedzialny za program szkoleń realizowanych w ramach Akademii Technicznej Inter-Team.

Szkolenie „Badanie elementów instalacji samochodowej za pomocą multimetru i oscyloskopu” realizowane jest przez profesjonalnych trenerów i obejmuje m.in. omówienie wszystkich czujników w samochodzie oraz ich klasyfikację pod względem działania i budowy. Uczestnicy dowiadują się w jaki sposób powinni badać każdą z grup czujników,  mają okazję poznać na konkretnych przykładach sposoby rozwiązania rozmaitych problemów diagnostycznych zachodzących w różnych elementach układu. , w praktyce serwisowej.

Akademia Techniczna Inter-Team.JPGWięcej informacji na temat szkoleń prowadzonych w ramach Akademii Technicznej znajduje się na stronie
akademiatechniczna.inter-team.com.pl

 

 

 

 

 

 

 

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz