Elementy zawieszenia SKF ze smarem syntetycznym

09 wrz 2023

Elementy zawieszenia oferowane przez SKF mają w swoich przegubach smar syntetyczny. Wynika z tego kilka korzyści.

SKF produkuje przeguby i łożyska układu zawieszenia dla większości producentów na całym świecie. Olbrzymie doświadczenie i nieustanny rozwój technologii pozwalają na ciągłe udoskonalanie tych produktów. Proces ten przebiega na wielu płaszczyznach. Najważniejsze z nich to coraz wyższa precyzja wykonania, coraz lepsze materiały i sposób ich obróbki, a także coraz wyższej jakości środki smarne do współpracujących elementów ruchomych.

Większość sworzni wahaczy SKF jest obecnie wykonywana z kutej i fosforanowanej stali, co zapewnia im maksymalną trwałość i odporność na korozję. Przed zatarciem zabezpieczają je odpowiednie wkładki-panewki z tworzyw sztucznych oraz specjalny smar, który obecnie jest już smarem syntetycznym. Kropką nad „i” są najwyższej jakości uszczelnienia, które nie tylko chronią wnętrze przegubów przed zanieczyszczeniami i wilgocią, ale także uniemożliwiają wydostanie się smaru na zewnątrz.

Doświadczenia SKF Rancing

Nowy, wysokowydajny smar syntetyczny to efekt doświadczeń SKF Racing. Jego działanie jest szczególnie wyraźne w przegubach drążków kierowniczych i końcówkach drążków układu kierowniczego, ponieważ zwiększa on nie tylko trwałość współpracujących elementów, ale także poprawia reakcje samochodu na ruchy kierownicą i precyzję prowadzenia. Smar syntetyczny lepiej też niż mineralny chroni współpracujące powierzchnie, zmniejszając tarcie nawet o 35%. Największe korzyści z jego zastosowania odczuwa się zimą, w niskich temperaturach, kiedy wciąż zachowuje swoje właściwości typowe dla temperatur dodatnich. Wówczas najłatwiej zauważyć, że układ kierowniczy z elementami SKF pracuje płynnie, precyzyjnie i lekko – dokładnie tak samo jak latem.

Bez efektu „stick-slip”

W sporcie lekkie szarpanie czy brak płynności układu kierowniczego zimą, spowodowane zamarzaniem środków smarnych w przegubach, nazywane jest efektem „stick-slip”. W normalnej eksploatacji nie ma on aż takiego znaczenia, jednak montaż części zawieszenia SKF ze smarem syntetycznym w przegubach odczuwalnie poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Inną korzyścią z zastosowania smaru syntetycznego jest ułatwiony montaż części – przeguby poruszają się lekko, co ułatwia łączenie ich z innymi elementami zawieszenia. Ulepszony smar syntetyczny SKF wpływa ostatecznie także na mniejsze zużycie części układu kierowniczego i zawieszenia, zapewniając większą trwałość i dłuższą żywotność nowych elementów.

W ofercie jest ponad 5000 zestawów

SKF systematycznie rozszerza ofertę elementów zawieszenia, oferując części trwałe i starannie wykonane przy zastosowaniu najnowszych technologii. Obecnie oferta obejmuje już ponad 5000 zestawów, również do najnowszych pojazdów elektrycznych. Zastosowanie nowoczesnego smaru syntetycznego wypróbowanego przez SKF Racing podnosi konkurencyjność referencji SKF i bez wątpienia zostanie docenione przez kierowców, którzy cenią sobie wysoką jakość i po prostu lubią prowadzić samochód.

Zostaw Komentarz