Elit Polska podsumowuje akcję #ELITpomaga

15 maj 2020

 

Spółka ELIT Polska znalazła się wśród firm, które włączyły się do walki ze skutkami pandemii COVID-19. Działaniami objęto zarówno mechaników samochodowych, jak też pracowników służby zdrowia.

 

Konsekwencje gospodarczego „lockdown-u” dotknęły praktycznie całą branżę motoryzacyjną – od produkcji, poprzez dystrybucję, do sprzedaży i usług. Skłoniło to spółkę ELIT Polska, będąca częścią Grupy Rhiag i LKQ Corporation, do zainicjowania akcji #ELITpomaga.

Mając na uwadze ważną rolę, jaką w czasie epidemii odgrywają prywatne środki transportu oraz zaopatrzenie, ELIT Polska skoncentrowała się na zapewnieniu ciągłości swojej pracy. Utrzymany został cały łańcuch logistyki, od centralnych magazynów, poprzez filie, po sprzedaż i dostawy do warsztatów samochodowych. Na tym etapie dodano opcję e-faktur oraz rozszerzono sprzedaż on-line dla klientów indywidualnych. Spółka wsparła też swych stałych klientów przekazując im vouchery na zakupy.

Nie mniej ważnym elementem było zapewnienie rozbudowanego, wychodzącego daleko poza zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego, pakietu środków bezpieczeństwa dla pracowników, dostawców i klientów. Opracowano także poradnik dla warsztatów dotyczący działalności w warunkach zagrożenia koronawirusem. Jednocześnie za pośrednictwem profilu na Facebooku zaczęły być prowadzone otwarte webinary Akademii ELIT poświęcone doborowi części i serwisowaniu samochodu.

Jednocześnie, w odruchu zwykłej solidarności i potrzeby niesienia pomocy, przekazano maseczki ochronne i płyny dezynfekujące służbie zdrowia. Transporty trafiły do jednoimiennych szpitali zakaźnych w Dębicy, Krakowie, Sosnowcu i Wrocławiu.

– Ze skutkami epidemii COVID-19 będziemy mierzyli się jeszcze przez długi czas. Wymaga to od nas kontynuacji podjętych kroków i środków zaradczych oraz reagowania na zmieniającą się sytuację. W równym stopniu koncentrujemy się na zapewnieniu ciągłości działalności, a tym samym utrzymaniu miejsc pracy, jak też maksymalnej ochronie zdrowia i życia. Nie zapominamy również o naszych klientach – pracownikach warsztatów i sklepów oraz mechanikach, którzy są dla nas bohaterami wypełniając swoje codzienne obowiązki i pomagając utrzymać sprawność naszych aut” – mówi Anna Cebeńko, marketing manager w Elit Polska.

 

Zostaw Komentarz