eSOWA oczami klientów

31 maj 2016

eSOWA to wielofunkcyjny program do zarządzania warsztatem samochodowym. Które z licznych jego możliwości najwyżej oceniają użytkownicy?

esowaCzym jest Elektroniczny System Obsługi Warsztatu (eSOWA)? Najprościej ujmując, to nowoczesny system informatyczny, który ułatwia pracę w każdym warsztacie samochodowym i sklepie motoryzacyjnym. Dlaczego ułatwia? Bo dzięki niemu osoba zarządzająca serwisem ma pełną kontrolę nad własnym biznesem.

Często słyszymy, że w wyniku stosowania oprogramowania u właścicieli warsztatów rozwinęła się „świadomość” swojej firmy – poprzez chociażby wykonywanie raportów zakupowych, sprzedażowych, poznanie produktywności swoich pracowników, zarządzanie stanami magazynowymi. To także poprawa bezpieczeństwa konsumenckiego w relacjach warsztat – klient. Dzięki używaniu dokumentów serwisowych (zleceń serwisowych) warsztat zabezpiecza swoje interesy poprzez zawieranie z klientem pisemnych ustaleń odnośnie zakresu i kosztów naprawy. Z kolei historia serwisowa pozwala doskonale panować nad ewentualnymi reklamacjami. Program umożliwia też budowę bazy klientów oraz jej ciągłe uzupełnianie. To zaś gwarantuje aktywny kontakt z klientami warsztatu, buduje wspólne relacje – tak ważne na dzisiejszym, konkurencyjnym rynku motoryzacyjnym.

Ci użytkownicy, którzy zdążyli już dość dobrze poznać program, są usatysfakcjonowani możliwościami, jakie daje im eSOWA.  W szczególności zwracają uwagę na:

 • 6113-08321419zarządzanie czasem pracy mechaników (możliwość przypisania do danej naprawy kilku mechaników);
 • rozbudowane raporty;
 • wykorzystanie normatywów czasowych, dostępnych dzięki firmie HAYNES PRO, oraz instrukcji naprawy dla mechaników na warsztatowej karcie pracy;
 • odczytywanie z dowodu rejestracyjnego kodu Aztec, co skraca czas obsługi klienta;
 • moduł przechowalni opon;
 • terminarz pozwalający na uporządkowanie pracy w zakresie obsługi klienta oraz efektywne wykorzystanie czasu pracy mechaników;
 • moduł SMS;
 • tworzenie baz klientów.

Twórcy programu eSOWA od wielu lat zbierają doświadczenia z rynku, a profesjonalny zespół deweloperski dba, aby system był przez cały czas unowocześniany i spełniał oczekiwania użytkowników. Warto dodać, że eSOWA jest w pełni samodzielnym programem, lecz współpracuje z IC Katalogiem Online, co zdecydowanie ułatwia zamawianie części zamiennych w Inter Cars. Połączenie takie w pełni więc wspiera pracę warsztatowca!

Wszystkich chcących poznać zalety programu eSOWA, zapraszamy na stronę www.e-sowa.com lub do kontaktu z konsultantem pod numerem infolinii 22 714 11 13.

 

4 komentarze
 1. A czy tak rozbudowany program współpracuje lub ma w sobie moduł księgowy czyli baza klientów wykorzystywana również do wystawiania fv oraz współpracująca ze stanami magazynowymi z których to automatycznie zdejmuje materiały wyszczególnione w fv ?

  1. Jasne, że ma. Wszystko co wpiszesz w zlecenie, a następnie zatwierdzisz i powstanie z tego paragon lub faktura od razu materiały zaznaczone w zleceniu zostaną zdjęte ze stanu magazynowego. Sam przyjmujesz towary na magazyn. Jeśli współpracujesz z Intercarsem to co zamówisz za pomocą2kliknięć możesz pobrać na magazyn, i jeszcze łatwiej zrobić zwrot towaru, kiedy go np. oddajesz. Kiedy wprowadzasz towar od innego kontrahenta trwa to chwilkę dłużej ale po kilku tygodniach pracy na esowie idzie się przyzwyczaić. Pracuje na eSowie już z półtorej roku i klient mi nie powie że coś nie zostało zrobione lub że zostały uzyte inne części, bo w ciągu 10 sekund mogę odnaleść zlecenie z jego naprawy i powiedzieć mu kiedy auto zostało przyjęte na warsztat, ile godzin trwała naprawa, jaki mechanik ją naprawiał, i jakie części zostały uzyte, jeśli widzę, że coś wymaga natychmiastowej naprawy i klient nie chce tego naprawiać, wpisuję to w zlecenie i klient podpisuje i jest świadomy tym czym jeździ. i jak mu się auto posypie po kilki kilometrach nie może mieć pretensji do mechanika. W razie pytań- pytaj, odpowiem na nurtujące Cię pytania co do tego programu. Fajnym plusem jest to że płacisz raz za 1 stanowisko chyba około 800zł brutto i masz dostęp na lata bez corocznych abonamentów….

Zostaw Komentarz