Exide Battery Finder – wyszukiwanie na wiele sposobów

15 lip 2021

Firma Exide Technologies, jeden z czołowych dostawców akumulatorów dla motoryzacji, poleca swą wyszukiwarkę Exide Battery Finder, dostępną na komputery i urządzenia mobilne. Ta bezpłatna aplikacja pozwala wyszukać odpowiedni akumulator po numerze VIN lub modelu pojazdu do praktycznie każdego pojazdu.

 

Producenci akumulatorów, w tym Exide, zaleczają przy dobieraniu akumulatorów stosować się do udostępnianych przez nich rekomendacji. A to dlatego, że nowoczesne pojazdy stają się coraz bardziej złożone, zaś technologie takie jak Start-Stop zwiększają ryzyko błędnego dobrania akumulatora, co może prowadzić do przedwczesnej awarii baterii.

Exide wskazuje jednocześnie, że doświadczenia z rynku pierwszego wyposażenia oraz wykwalifikowany zespół pozwalają mu zapewnić najbardziej aktualne dane, które są zrozumiałe dla wszystkich, niezależnie od tego, czy korzysta z nich pracownik warsztatu czy pasjonat motocykli samodzielnie wymieniający akumulator.

Kompleksowa oferta

Dokładność i aktualność to zdaniem twórców wyszukiwarki Exide Battery Finder nie jedyne jej zalety. Duże znaczenie ma również kompleksowość ujętej w niej oferty i fakt, że pokrywa ona zastosowania do 5500 modeli pojazdów od 200 producentów pojazdów osobowych i dostawczych. Ponadto obejmuje 1300 modeli od 300 producentów pojazdów użytkowych i autobusów, 6800 modeli od 300 producentów motocykli i skuterów, ATV/pojazdów użyteczności publicznej, elektrycznych pojazdów rekreacyjnych, maszyn ogrodniczych, traktorów, skuterów śnieżnych, łodzi i skuterów wodnych.

Jednocześnie Exide zapewnia, że nieustannie sprawdza portfolio swoich wyrobów, aby móc odpowiedzieć na najbardziej niszowe potrzeby klientów w zakresie produktów i informacji o właściwym doborze akumulatorów. W efekcie oferta firmy gwarantuje pokrycie parku pojazdów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych wynoszące aż 99%.

Łatwo i szybko

Swoją wiedzą na temat właściwego doboru akumulatora Exide dzieli się m.in. poprzez przyjazne dla użytkownika narzędzie jakim jest, dostępna bezpłatnie w Internecie oraz jako aplikacja do pobrania na urządzenia mobilne, wyszukiwarka Exide Battery Finder. Cieszy się ona popularnością zarówno wśród kierowców, jak i osób zawodowo zajmujących się motoryzacją, na co wskazują 2 miliony odpowiedzi jakich udziela rocznie. Wyszukiwarka obsługuje wszystkie typy pojazdów, ponadto zawiera specjalny kalkulator zapotrzebowania na energię na łodziach i w pojazdach rekreacyjnych.

Użytkownicy Exide Battery Finder mogą znaleźć odpowiedni akumulator na kilka sposobów: za pomocą drzewka doboru pojazdów, po numerze VIN lub po numerze rejestracyjnym (opcja dostępna w kilku krajach UE). Wyszukiwarka ma również specjalne pole, dzięki któremu klienci mogą odnaleźć akumulatory po numerze części lub numerze OE. W przypadku wersji mobilnej, w celu odszukania odpowiedniego akumulatora, można także zeskanować kod kreskowy dowolnej części (kod EAN).

– Exide łączy szerokie pokrycie parku pojazdów z najlepszymi w swojej klasie informacjami w zakresie dopasowań, co potwierdza naszą wiedzę i duże doświadczenie w pracy z wiodącymi na rynku producentami samochodów – mówi Guido Scanagatta, Senior Product Manager w Exide. – Nasza wyszukiwarka Exide Battery Finder sprawia, że znalezienie akumulatora odpowiedniego do wszystkich potrzeb klienta jest łatwe i szybkie

    

 

Zostaw Komentarz