Exide Premium i Centra Futura w ekologicznym wydaniu

07 maj 2021

Exide Technologies zmienia projekt swoich akumulatorów Exide Premium i Centra Futura. Pojawią się one w czarnym bloku wykonanym z plastiku pochodzącego z recyklingu. Zmiana ta pozwoli fabrykom Exide na roczne obniżenie emisji CO2 o 2 700 ton, zmniejszenie zużycia wody o 8 milionów litrów oraz na redukcję zużycia ropy naftowej o 1,2 miliona litrów.

 

Akumulatory Exide Premium i Centra Futura w nowym wydaniu mają szczelnie zamknięte wieczko z labiryntowym układem kanałów odgazowujących oraz zabezpieczeniem przeciwiskrowym, stanowiące najwyższy standard bezpieczeństwa, który zawsze był gwarantowany w przypadku gam Premium i Futura. Nowy projekt bloku i wieczka jest oparty na doświadczeniu z rynku oryginalnego wyposażenia (OE), który Exide oferuje największym producentom pojazdów. Oznacza to, że klienci z rynku wtórnego mogą być pewni, iż kupują akumulator, spełniający nawet najbardziej surowe wymagania producentów samochodów.  

Zmiana dotyczy wszystkich pierwszych marek Exide – nowy czarny blok otrzymają Exide Premium oraz Centra Futura. Nowy projekt jest spójny z wyglądem akumulatorów z gamy AGM i EFB, a wykorzystanie elementów pochodzących z recyklingu w dużym stopniu odciąży środowisko naturalne.

– Czujemy się zobowiązani do minimalizowania naszego wpływu na środowisko. Z przyjemnością informujemy, że nowy projekt akumulatora Exide Premium to ważna część tej misji. Zmniejszenie emisji CO2 o 2 700 ton w skali roku to duże osiągnięcie, które mobilizuje nas do dalszego zastanawiania się nad naszymi możliwościami w zakresie ochrony środowiska naturalnego – powiedział Stefan Stübing, President & Chief Executive Officer Exide Technologies.

Exide Premium i Centra Futura wykorzystują technologię Carbon Boost 2.0 – unikalne rozwiązanie Exide, polegające na zastosowaniu dodatków węglowych w płytach ujemnych akumulatora. Rozwiązanie to umożliwia do dwóch razy szybsze ładowanie w porównaniu ze standardowymi akumulatorami. Sprawniejsze doładowanie gwarantuje zaś wyższy średni stan naładowania przez cały okres użytkowania akumulatora, co zmniejsza ryzyko wystąpienia niespodziewanej awarii, a ponadto wydłuża jego żywotność.

Exide Technologies twierdzi, że jego akumulatory Exide Premium i Centra Futura są najlepsze w swojej klasie na rynku i są odpowiednie do pracy w ekstremalnych temperaturach, przy dużym zapotrzebowaniu energetycznym pojazdu i intensywnej jeździe miejskiej.

Zostaw Komentarz