Filtr oleju od Sogefi do Fiata 500X i Jeepa Renegade

21 sty 2020

Firma Sogefi, znana m.in. z produkcji różnego rodzaju filtrów, pochwaliła się, że jest dostawcą filtrów oleju fabrycznie montowanych w rodzinie silników benzynowych „FireFly” wykorzystywanych w samochodach Fiat 500X i Jeep Renegade. Filtry te oferuje również na rynku części zamiennych.

Benzynowe silniki z nowej rodziny FireFly spotkać można m.in w Fiatach 500 X oraz Jeepach Renegade. Od jednostek napędowych stosowanych w tych autach wcześniej różnią się one m.in. kadłubem wykonanym z aluminium (a nie z żeliwa), dzięki czemu są lżejsze, a przez to i bardziej ekologiczne. W niezawodnym działaniu tych jednostek ważną rolę odgrywa filtr oleju dostarczany przez Sogefi, który wychwytuje drobiny metalu, naturalnie powstające wskutek tarcia współpracujących ze sobą części a także cząstki będące pozostałością po spalaniu. Jednocześnie, dzięki unikalnej technologii plisowania Chevron, filtr ten cechuje się niezwykłą wydajnością w zatrzymywaniu zanieczyszczeń w ograniczonej przestrzeni.

Oprócz dostaw na pierwszy montaż Sogefi kieruje te filtry także na rynek wtórny. Występują one tam pod następującymi kodami: Purflux LS1079, FRAM® PH12479 i CoopersFiaam FT6847.

Zostaw Komentarz