Filtry kabinowe MEYLE‑PD

15 sty 2021

Firma MEYLE wprowadziła na rynek filtry kabinowe MEYLE-PD. Są one wytwarzane z wysokiej jakości materiałów filtracyjnych wzbogaconych specjalnie zaimpregnowanym węglem aktywnym, dzięki czemu mają wysoką zdolność adsorpcji tlenków azotu NOx. Ponadto zapewniają bardzo wysoką skuteczność filtrowania, jak również dokładną separację drobnego pyłu. Dzięki temu filtry te dobrze się sprawdzają w autach eksploatowanych w dużych miastach o wysokim natężeniu ruchu i wysokiej zawartości drobnego pyłu, zapewniając właściwy przepływ powietrza przy niewielkim spadku ciśnienia.

Szczególną cechą nowego filtra MEYLE-PD, wedle zapewnień producenta, jest to, że w odróżnieniu od tradycyjnych filtrów kabinowych z węglem aktywnym, przefiltrowany NOx jest wiązany chemicznie jako sól w materiale filtracyjnym bez możliwości ponownego uwolnienia, nawet podczas utylizacji. Przedstawiciele MEYLE podkreślają, że ich firma jest jak dotychczas jedynym producentem na rynku części zamiennych, który oferuje filtr o takich właściwościach.

MEYLE ma w ofercie 38 nowych modeli referencyjnych filtra kabinowego MEYLE-PD. Rozszerzyły one asortyment filtrów kabinowych firmy z Hamburga do prawie 400 pozycji. Dodajmy jeszcze, że PD stanowi skrót od słów Performance Design i po sukcesie elementów hamulcowych MEYLE-PD oznaczenie to obecnie widnieje również na opakowaniach innych części zamiennych o wysokich parametrach i dużej wydajności.

W celu uzyskania optymalnej skuteczności filtracji MEYLE zaleca wymianę filtra kabinowego co 15 000 kilometrów, a najlepiej dwa razy w roku. Z czasem w filtrze osadzają się drobne cząstki pyłu, sadza, pyłki kwiatów, a także owady, wskutek czego spada jego skuteczność.

Zostaw Komentarz