Firma Steinhof obchodzi 60-lecie

22 Cze 2020

Firma Steinhof, należąca do czołowych producentów haków holowniczych w Europie i jednocześnie będąca jednym z największych wytwórców klocków hamulcowych w Polsce, obchodzi w 2020 roku 60-lecie istnienia. Z tej okazji tarnowska spółka podsumowała dotychczasowe osiągnięcia. 

Gdy w 1960 roku Stanisław Steinhof wraz z kilkoma pracownikami zaczynał produkcję w przydomowym warsztacie, jego celem było stworzenie firmy z polskim kapitałem, która odniesie sukces. W 1981 roku otworzono drugi jej oddział, specjalizujący się w produkcji haków holowniczych. Na początku lat 90-tych firmę przejął syn Marek Steinhof, który rozwinął rodzinne przedsiębiorstwo. W 1997 roku zdecydowano o przeniesieniu siedziby firmy na ulicę Przemysłową w Tarnowie. Od tamtego roku funkcjonują w mieście dwa nowoczesne zakłady: jeden zajmuje się produkcją klocków hamulcowych, drugi – haków holowniczych. Obecnie spółka zatrudnia 230 osób, ma trzy oddziały, 2 serwisy samochodowe (także dla aut ciężarowych) z ponad 15 000 m2 powierzchni użytkowej i jest jednym z największych producentów haków holowniczych w Europie oraz jednym z największych producentów klocków hamulcowych w Polsce.

W 2000 roku firma Steinhof uzyskuje Certyfikat Zarządzania Jakością ISO 9000:2000. W tym samym roku po raz pierwszy bierze udział w targach motoryzacyjnych Automechanika Frankfurt w charakterze wystawcy i pojawia się nieprzerwanie przez 20 lat. W tym roku plany te pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Kluczowe w historii firmy były także lata 2015-2017, bowiem wtedy rozbudowano park maszynowy i wdrożono innowacyjne technologie produkcyjne. W 2016 roku spółka otrzymała nagrodę Inteligentnego Rozwoju za nowo wdrożony projekt dotyczący rozwoju linii produkcyjnej klocków hamulcowych. W 2019 roku Steinhof wprowadza do oferty automatycznie wypinaną kulę W-10, która zwiększa atrakcyjność oferty haków w obliczu rosnących wymagań klientów co do estetyki i wygody użytkowania.

Chociaż firma Steinhof jest najbardziej znana z produkcji haków, równie ważne w jej ofercie są klocki hamulcowe do samochodów osobowych i ciężarowych. Klocki powstają z bezazbestowych, mieszanek materiałów ciernych pochodzących wyłącznie od sprawdzonych i certyfikowanych dostawców. Tłoczywo wykorzystywane do ich produkcji zostało skomponowane przez niemieckich specjalistów wyłącznie dla produktów marki Steinhof. Technologia produkcji oparta jest na zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Park maszynowy to kilkadziesiąt pras o sile nacisku do 800 ton. Każdy etap procesu technologicznego kontrolowany jest przez specjalistyczne laboratorium oraz nadzorowany przez wewnętrzny ośrodek badań i rozwoju.

– Jubileusz 60 lat funkcjonowania na rynku to dla nas ogromna radość, którą dzielimy się razem z pracownikami, klientami oraz parterami biznesowymi Steinhof. Od tamtej pory przebyliśmy długą drogę, ale dzięki pasji, determinacji i odpowiednim decyzjom stworzyliśmy firmę z polskim kapitałem, będącą jednym z liderów w swojej branży. Mamy ambitne plany rozwojowe w najbliższych latach. Chcemy wprowadzać nowe zastosowania do oferty, inwestować w nowoczesne technologie i szukać kolejnych rynków zbytu, by rozwijać firmę i promować polskie produkty zagranicą – mówi Monika Majchrowicz, dyrektor ds. rozwoju w firmie Steinhof.

 

  

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz