Ford przedłuża rekomendację produktów Castrol

08 wrz 2023

Castrol uzgodnił znaczące przedłużenie europejskiej umowy o współpracy z Ford Motor Company. Nowe pięcioletnie porozumienie gwarantuje, że Castrol pozostanie rekomendowanym dostawcą środków smarnych w całej europejskiej sieci dealerów Forda, a obie firmy będą kontynuować wspólny rozwój produktów do grudnia 2027 roku.

Od czasu pierwszej dostawy środków smarnych dla Forda w 1914 roku, Castrol wykorzystuje to partnerstwo do wprowadzania innowacji w płynach samochodowych. Jednym z przykładów może być olej wspólnie stworzony do 1,0-litrowego silnika EcoBoost, który trzy lata z rzędu zdobywał prestiżową nagrodę „International Engine of the Year”. Regularnie utrzymywana jest także współpraca w sportach motorowych, ostatnio z zespołem Ford Word Rally Championship (WRC).

Warto tu wspomnieć, że wraz z wprowadzeniem silnika EcoBoost w 2002 zaczął się intensywny rozwój olejów silnikowych Ford-Castrol. Asortyment produktów Ford-Castrol MAGNATEC obejmuje obecnie pięć olejów, w tym dwie receptury zawierające technologię DUALOCK. Rozwiązanie to, występujące w recepturach 0W-30 D i 5W-20 E, chroni silnik przed uszkodzeniami spowodowanymi ciągłym zatrzymywaniem i wznawianiem jazdy (jazda typu start-stop). Jest to niezbędne, ponieważ zmieniające się wymagania dotyczące pojazdów sprawiają, że kierowcy mogą teraz ruszać i zatrzymywać się nawet 18000 razy w roku.

Odświeżona gama olejów Ford-Castrol MAGNATEC obejmuje również receptury 0W-20 Diesel, 5W-30 A5 i 5W-40 OE, które korzystają z inteligentnej technologii molekularnej zmniejszającej zużycie silnika.

Paul Smith, Account Director w Castrol, powiedział: – Castrol i Ford mają niezwykłą historię współpracy, a poprzez rozszerzenie partnerstwa możemy pracować nad zaawansowanymi płynami do nowej generacji układów napędowych. Razem stworzymy wyjątkowe technologie płynów i silników, które zapewnią optymalną wydajność i niezawodność”.

Gama produktów Ford-Castrol MAGNATEC, do nabycia wyłącznie u dealerów Forda, zostanie ponownie powiększona jeszcze w tym roku wraz z wprowadzeniem nowego oleju silnikowego Ford-Castrol MAGNATEC 0W-20, który zapewnia ciągłą ochronę we wszystkich warunkach jazdy, przy wszystkich stylach jazdy i we wszystkich temperaturach.

Zostaw Komentarz