Ford S-MAX – niewłaściwe działanie spryskiwacza przedniej szyby

12 sie 2022

Firma Autodata prowadzi poradnik Autodocta, w którym prezentowane są rozwiązania mniej lub bardziej typowych problemów pojawiających się podczas naprawy samochodów. Tym razem sprawa dotyczyła niewłaściwego działania spryskiwaczy przedniej szyby w Fordzie S-MAX.

Do Autodata trafiło takie oto zgłoszenie:  Do naszego warsztatu przyjechał na przegląd Ford S-Max z 2015 roku, którego właściciel skarży się na problem z ustawieniem dyszy spryskiwacza przedniej szyby. Ponieważ dysz nie sposób było właściwie wyregulować, zamontowaliśmy nowe, jednak problem nie zniknął. Czy słyszeliście już o takiej usterce?

W odpowiedzi specjaliści z Autodata napisali: Tak, spotkaliśmy się już z podobnym problemem. Aby go wyeliminować należy przed ostatecznym zamontowaniem dyszy spryskiwacza umieścić pod jej tylną częścią podkładkę piankową (rys). Sporządzamy ją z taśmy piankowej, dostępnej w sieci sprzedaży części Forda, od której odcinamy odcinek o długości ok. 10 mm. Po zamocowaniu spryskiwacza pozostaje tylko delikatnie usunąć nadmiar pianki, po czym sprawdzić jego działanie, aby upewnić się, że usterka została naprawiona.

Zostaw Komentarz