Frankfurckie nowości Philipsa

18 wrz 2022

Frankfurcka Automechanika stała się dla firmy Philips okazją do zaprezentowania najnowszych produktów oświetleniowych. Pokazano m.in. retrofity, wyjątkowo mocne oświetlenie pomocnicze do samochodów terenowych, a także kolejna generację lamp warsztatowych.

Więcej światła przy mniejszym wydatku energetycznym – tak w skrócie można określić prawdziwą rewolucję LED-ową, która praktycznie na całym świecie trwa już od ładnych paru lat. Philips jest jedną z czołowych firm w tej dziedzinie i systematycznie wyznacza nowe standardy w zakresie oświetlenia podstawowego, dodatkowego i warsztatowego. Paradoksalnie, głównym hamulcem do popularyzacji najlepszych rozwiązań stają się przepisy na wybranych rynkach. Należy w tym miejscu podkreślić, że nawet kraje UE nie wypracowały jeszcze w tej kwestii wspólnego stanowiska, a zasady obowiązujące w Polsce są wyjątkowo konserwatywne. Tak czy inaczej rozwoju technologii nie da się już zatrzymać, więc przepisy w końcu będą musiały ulec zmianie.

Nowe retrofity LED

Podczas frankfurckich targów Philips zaprezentował aż trzy nowe modele retrofitów Ultinon, czyli LED-owych zamienników tradycyjnych żarówek samochodowych. Są to modele Ultinon Pro3022 (następca Ultinon Essential z gwarancją wydłużoną do 3 lat, temperatura barwowa 6000 K), Ultinion Pro5100 (+160% więcej światła, temperatura barwowa 5800 K) oraz Ultinon Pro9100 (+350% więcej światła, temperatura barwowa 5800 K, zawansowany system chłodzenia). Wszystkie one mają być będą dostępne w typach zastępujących najbardziej popularne żarówki do reflektorów (m.in. H1, H3, H4, H7, H11, HB3/HB4, HIR12) oraz do świateł przeciwmgielnych (H8/H16). Przypomijmy, że produkty te nie mają na razie homologacji ECE na drogi publiczne w Polsce i powinny być używane wyłącznie poza nimi.

Lampy robocze w nowej odsłonie

Nowości w gamie lamp roboczych zainteresują zapewne warsztatowców, ale nie tylko. Philips wprowadza na rynek trzy nowe lampy z rodziny Philips Xperion 6000: Philips Flood, Flood Audio i Flood Mini. Wszystkie wprowadzają do swojego segmentu wyjątkową funkcję smart-zoom, a model Flood Audio łączy klasyczne funkcje lampy z… głośnikiem bezprzewodowym. W każdym przypadku nabywca otrzymuje produkt klasy profesjonalnej – trwały i doskonale wykonany. Philips Flood oraz Flood Audio mogą też pełnić funkcję powerbanków a Flood Mini może być doposażona w opcję Find My Deivice.

Oświetlenie do „terenówek” i nie tylko

Doskonałe parametry oświetlenia, najwyższa jakość wykonania i pełne dopuszczenie do użytku drogowego także w Polsce – oto podstawowe cechy nowej gamy dodatkowych świateł Philips Ultinon zaprezentowanej podczas Automechaniki.

Ofertą topową jest linia Ultinon Drive Performance. Obejmuje dwie serie – 7000 oraz 5100. Philips Ultinon Drive UD7050L wyróżnia się wieloma unikalnymi funkcjami. Najciekawsza to off-road boost (do zastosowania poza drogami publicznymi), dzięki której można zwiększyć jej moc z 4000 do 5300 lumenów i wydłużyć długość wiązki z 480 do 520 metrów! Druga oryginalna innowacja to tryb podgrzewania, służący do usuwania śniegu i lodu z lampy, tak aby nic nie ograniczało wiązki światła. Seria 5100 to również oświetleniowa klasa premium. Zastosowano w niej doskonałe światło LED, które może mieć zasięg do 500 m lub pracować w trybie pozycyjnym. Ultinon Drive 5100 wyróżnia się tym, że w trybie pozycyjnym może świecić tradycyjną, jasną wiązką lub emitować światło bursztynowe. Nabywca serii 5100 może też wybierać kształt lamp. Dostępne są dwie wersje: LED bar oraz tradycyjne, okrągłe.

W klasie średniej Philips proponuje linię Ultinon Drive. Lampy z tej gamy pomyślane zostały nie tylko jako wyposażenie samochodów terenowych. Ich cechami jest łatwość montażu i wyraźne, białe światło emitowane na odległość do 400 metrów. Dzięki wytrzymałej, jednoczęściowej konstrukcji, w której zastosowano zaawansowaną technologię chłodzenia, są odporne na wodę, kurz, rdzę i uderzenia. Oprócz podstawowej wersji typu LED bar (w trzech długościach) dostępne są także wersje okrągłe. Gamę zamyka linia Ultinon Drive Value. Zgodnie z nazwą jest to oświetlenie dodatkowe oferowane w bardzo korzystnej cenie. Mimo tego zachowuje bardzo dobre parametry oświetleniowe i jakościowe.

Zostaw Komentarz