Gates – ekspert nie tylko od pasków

17 lis 2023

Firma Gates od początku swego istnienia, a więc od ponad 100 lat, specjalizuje się w produkcji pasów napędowych, ale gama dostarczanych przez nią obecnie elementów, tak na pierwszy montaż jak i na rynek części zamiennych, jest znacznie szersza.

Silnik i jego osprzęt to skomplikowana maszyneria, w której także drobniejsze elementy odgrywają ważną rolę. Dotyczy to m.in. pasków, przewodów i pomp oferowanych na rynku wtórnym przez firmę Gates.

Elementy napędu paskowego

Elementy napędu paskowego ściśle ze sobą współpracują. A ponieważ zużywają się w różnym tempie, więc firma Gates zaleca by przy każdej poważniejszej naprawie tego układu, np. przy wymianie paska, jednocześnie wymieniać pozostałe współpracujące z nim elementy. Zestawy Micro-V® i PowerGrip® firmy Gates ułatwiają to zadanie. W jednym opakowaniu dostarczane są wszystkie części, w dodatku o jakości OE, potrzebne do kompleksowego przeprowadzenia naprawy.

Paski do układu rozruchowego

Gates to marka, która stoi za rozwiązaniami technologicznymi zapewniającymi redukcję zużycia paliwa oraz emisji spalin. Przykładem mogą być tu paski i zestawy Gates E-Start™ Micro-V®, przeznaczone do obecnych i przyszłych, nowoczesnych aut hybrydowych.

Elementy oferowane przez firmę Gates są wykorzystywane w szczególnie wymagającym układzie rozrusznik-generator (BSG). Nowoczesne moduły BSG napędzane paskiem umożliwiają wyłączenie silnika na np. na czerwonym świetle oraz ponowne szybkie i płynne uruchomienie, gdy trzeba sprawnie ruszyć w dalszą drogę. Ponadto odzyskują energię podczas hamowania, służą jako generatory do ładowania baterii i zapewniają dodatkowe zwiększenie mocy. Taka siła i wszechstronność wymaga specjalnego rodzaju paska, takiego jak Gates E-Start™ Micro-V®.

Przewody jakości OE

Jako dostawca rozmaitych przewodów, nazwijmy to gumowych, Gates ma ugruntowaną pozycję na rynku OE oraz ponad 100-letnie doświadczenie w produkcji tych elementów. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na wysokiej jakości części zamienne zakres oferty poszczególnych grup produktów wciąż jest rozszerzany. W efekcie klienci mogą wykorzystywać produkty Gates w układach turbodoładowania, chłodzenia, paliwa, powietrza.

Wszystkie przewody Gates są projektowane tak, aby od razu pasowały. Są wykonane ze sprawdzonych materiałów i w razie potrzeby wyposażone w te same szybkozłącza, co w przypadku części OE.

Najnowsza generacja pomp wodnych

Popularne obecnie na rynku silniki o wysokiej wydajności wymagają bardziej zaawansowanych układów chłodzenia. Systemy te sterowane są przez rozmaite czujniki w celu zapewnienia wymaganej ilości chłodziwa w dowolnym momencie. Niektóre nowe pojazdy poza pompą główną, potrafią być wyposażone nawet w trzy dodatkowe: do ogrzewania kabiny, do układu chłodzenia turbosprężarki oraz do chłodzenia baterii. Warsztaty przeprowadzające ich wymianę mogą skorzystać z pomp e-Cool™ marki Gates.

Elektryczne pompy wodne e-Cool™ stanowią najnowsze uzupełnienie rodziny produktów Gates. Zaprojektowane zostały tak, aby spełniać wymagania zarówno producentów pojazdów, jak i mechaników oraz użytkowników samochodów pod każdym względem: dopasowania, wydajności, niezawodności.

Zostaw Komentarz