Gates wprowadza nową linię pasków CVT

22 wrz 2020

Firma Gates przedstawiła nową rodzinę, przeznaczonych do przekładni bezstopniowych CVT, pasków o nazwie  G-Force RedLine CVT . Zaprojektowane zostały one do wydajnej i długiej pracy w szczególnie trudnych warunkach. Są już dostępne u dystrybutorów w całej Europie.

Paski G-Force RedLine CVT zostały zaprojektowane tak, by wytrzymywały wyższą temperaturę, większy moment obrotowy oraz wymagające warunki eksploatacyjne typowe dla współczesnych pojazdów terenowych. Wykonane są z opatentowanej, wzmocnionej włóknem, mieszanki elastomeru etylenowego, która zapewnia maksymalną sztywność poprzeczną i bardzo wysoką odporność termiczną. Jak zapewniają przedstawiciele firmy, przekłada się to na zwiększoną trwałość, większą nośność i wyższą efektywną temperaturę pracy.

Paski zostały dokładnie przebadane w warunkach laboratoryjnych i testach terenowych, a wyniki potwierdziły podawane osiągi. Wytrzymują temperatury sięgające 170 °C bez straty mocy, zapewniają do 300% dłuższą żywotność i do 50% mniejsze straty prędkości przy dużym obciążeniu i momencie obrotowym.

– Współczesne pojazdy terenowe z silnikami o wysokiej mocy wymagają innowacyjnych pasków wytrzymujących najbardziej ekstremalne warunki pracy – mówi Christian Buhlmann, VicePresident of Global Product Line Management w Gates. – Wykorzystując zaawansowane materiały i technologie, stworzyliśmy paski przekładni bezstopniowej nowej generacji, które mają lepsze parametry w zakresie nośności, szczytowego momentu obrotowego, zużycia pod wpływem ciepła i trwałości..

Elastomery etylenowe nie tylko zapewniają lepsze osiągi, lecz także ich produkcja jest bardziej przyjazna dla środowiska, dlatego będą stanowić dla firmy Gates podstawę do opracowania kolejnych pasków z innych kategorii.

Zostaw Komentarz