Górne mocowanie amortyzatora FAG
– trwałość, komfort, precyzja sterowania

Tekst sponsorowany 20 wrz 2023

Wysokie przebiegi i duże obciążenia w samochodach dostawczych sprzyjają zużyciu elementów zawieszenia, w tym górnych mocowań amortyzatorów. Firma Schaeffler oferuje do naprawy tych elementów szeroką gamę zestawów pod należącą do niej marką FAG.

Górne mocowania amortyzatorów stanowią ważną część zawieszenia, ponieważ w zależności od konstrukcji tegoż, mogą one przenosić cały ciężar pojazdu. Ponadto muszą zapewniać maksymalne bezpieczeństwo jazdy i optymalny komfort, a w przypadku przednich kolumn także łatwe i precyzyjne kierowanie samochodem. Schaeffler jest od wielu lat partnerem przemysłu motoryzacyjnego i od dawna pod marką FAG dostarcza górne mocowania amortyzatorów (zwane również łożyskami amortyzatorów) do niezależnych warsztatów.

Jako firma, której jedną ze specjalności jest zawieszenie, jak również dzięki długoletniemu doświadczeniu w produkcji łożysk amortyzatorów, Schaeffler od dawna oferuje szeroki wachlarz rozwiązań dla różnych zastosowanych w autach dostawczych. Wynika to m.in stąd, że łożyska i górne mocowania amortyzatorów odpowiadają za szeroki zakres funkcji. Zapewniać bowiem powinny:
● skuteczną absorpcję sił promieniowych i osiowych,
● niskie tarcie i beznaprężeniowe skręcanie sprężyny towarzyszącej amortyzatorowi,
● prowadzenie sprężyny i utworzenie wzmocnionej powierzchni nośnej dla amortyzatora,
● maksymalne zmniejszenie głośności pracującego zawieszenia.

Ponieważ krawężniki, wyboje i duże przeciążenia to nieodłączne okoliczności pracy aut dostawczych, amortyzator wraz z towarzyszącymi mu elementami, takimi jak gniazdo sprężyny czy górne mocowanie, są narażone na intensywne zużycie prowadzące w końcu do awarii. A ponieważ, gdy ona wystąpi pojazd nie zachowuje się już tak jak zwykle, niezbędna staje się natychmiastowa naprawa. I tu z pomocą przychodzi marka FAG oferując szeroki asortymentem zestawów, które umożliwiają profesjonalne i szybkie usunięcie niesprawności elementów górnego mocowania amortyzatora. Jedną z nowości w tej grupie produktów są górne mocowania amortyzatora do Volkswagena T5 i T6.

W Volkswagenach T5 długotrwałe obciążenie zawieszenia często prowadziło do przedwczesnego uszkodzenia górnych mocowań amortyzatora. Element ten w kolejnym modelu, czyli T6, został zatem gruntownie przeprojektowany. Schaeffler oferuje więc teraz bardziej wytrzymałą wersję górnego mocowania amortyzatora w zestawie naprawczym (dla T5 i T6) lub jako pojedyncze łożysko (dla T6).

Zestaw składa się z pojedynczego łożyska o większej nośności, kutej (zamiast odlewanej) płyty i górnego mocowania. Jest on kompatybilny z poprzednim modelem, więc można zastosować go w T5.

Ponieważ wszystkie zestawy są dostarczane wraz z niezbędnymi akcesoriami, pozwala to na sprawne przeprowadzenie naprawy. Dzięki temu samochód szybko wraca na drogę, jednocześnie przywrócony zostaje komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Bogatą ofertę elementów zawieszenia, w tym górnych mocowań amortyzatorów  można znaleźć na stronach portalu www.repxpert.pl, jak również w aplikacji mobilnej. Wszystkie części marki FAG do układu kierowniczego i podwozia przechodzą szczególnie intensywny proces testowania, zanim trafią na rynek.

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw Komentarz