Gulf Formula Elite oficjalnym olejem McLaren Automotive

31 sty 2022

Spółka Gulf Oil poinformowała, że jej olej Gulf Formula Elite jest obecnie wykorzystywany do napełniania silników wszystkich samochodów McLaren, które opuszczają fabrykę w Woking Surrey w Anglii. Jednocześnie firma McLaren Automotive ma zapewnić swoim klientom dostęp do tego oleju jako preferowanego w jej autach.

Olej Gulf Formula Elite to dzieło zespołów technologicznych Gulf Oil i McLaren Automotive, które wspólnie pracowały nad stworzeniem i przetestowaniem takiego oleju silnikowego, który zapewni najlepszą ochronę pracujących w ekstremalnych warunkach, wysokowydajnych silników V8 i V6 McLarena i jednocześnie zagwarantuje najwyższą efektywność tych sportowych jednostek. Aby osiągnąć ten cel wykorzystywana jest technologia Thermoshield, pozwalająca uzyskać solidną powłokę na wszystkich krytycznych częściach silnika. Producent oleju wskazuje także, iż Gulf Formula Elite pomaga w utrzymaniu optymalnej temperatury silnika i przeciwdziała tworzeniu się w nim osadów.

Mike Jones, dyrektor generalny Gulf Oil International, powiedział: – Nasze partnerstwo techniczne z McLaren Automotive pozwala spółce Gulf Oil zaoferować swoje wysoce specjalistyczne i światowej klasy możliwości badawczo-rozwojowe które skutecznie przyspieszają rozwój wysokowydajnych technologii, takich jak produkt Gulf Formula Elite.Jesteśmy zaangażowani w pomoc zespołowi McLaren Automotive w nieustannym dążeniu do bycia najlepszym i cieszymy się, że możemy dzielić się światowej klasy produktem – Gulf Formula Elite – z klientami McLarena na całym świecie.

 – Wieloletnia współpraca McLarena i marki Gulf polega na doskonałości technicznej umożliwiającej wysokie osiągi, dlatego cieszymy się, że nasi klienci korzystający z samochodów sportowych McLaren doświadczą i skorzystają z jakości produktu Gulf Formula Elite. Wspólnie z Gulf Oil starannie wybraliśmy technologię i przetestowaliśmy Gulf Formula Elite, aby upewnić się, że nie tylko ochroni nasze wysokowydajne silniki, ale także pomoże zapewnić trwałe osiągi, nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach – to z kolei słowa Garetha Dunsmore, dyrektora ds. marketingu w McLaren Automotive.

Związek marki Gulf z McLaren rozpoczął się w 1968 roku i był kontynuowany zarówno w Formule 1, serii Can-Am, w której zespół wygrał ponad 40 wyścigów, jak i w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1990 roku. Kolejny raz firmy połączyły się swoje wysiłki w motorsporcie w lipcu 2020 roku.

Gulf Oil będzie również widoczny na imprezach dla klientów McLaren Automotive, które odbywają się na całym świecie oraz w globalnej sieci detalicznej McLaren Automotive liczącej obecnie, ponad 100 punktów dilerskich.

 

Zostaw Komentarz