Havoline PitPack – nowy system opakowań firmy Texaco

20 lip 2023

Texaco Lubricants wprowadza w całej Europie nowy system opakowań Texaco Havoline PitPack, który wymaga o 85% mniej plastiku niż poprzednie 20-litrowe wiadra, a jednocześnie pozwala warsztatom zaoszczędzić czas i miejsce

System opakowań Havoline PitPack ma kilka zalet. Po pierwsze, kompaktowa prostopadłościenna konstrukcja pojemników ułatwia klientom Texaco magazynowanie i przechowywanie olejów silnikowych Texaco Havoline. Jednocześnie pomaga zoptymalizować transport, bo na jednej palecie mieści się o 50% więcej produktu (48 kartonów w porównaniu z 32 wiadrami). Po drugie, karton w pełni nadaje się do recyklingu, a na wewnętrzne wkładki potrzeba znacznie mniej plastiku, co prowadzi do niższego zużycia energii w procesie produkcyjnym w porównaniu z konwencjonalnymi wiadrami tej samej wielkości.

Rozwiązania zorientowane na klienta

Każdy karton z tektury falistej mieści 20 litrów oleju silnikowego, umieszczonego w samozamykającym się worku z polietylenu. Pudełka można łatwo układać w stosy, co ułatwia ich magazynowanie. Jednocześnie etykiety na kartonach zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do małych opakowań Texaco Havoline, zapewniając ich łatwą rozpoznawalność.

Łatwy w użyciu, niekapiący zawór dozujący umożliwia użytkownikom sprawne nalewanie oleju z pojemników do dzbanków, z których każdy mieści do pięciu litrów oleju i ma wyraźne oznaczenia pomiarowe. Dzbanki zostały również wyposażone w pokrywki, przeciwdziałające przedostawaniu się zanieczyszczeń do oleju, a także w etykiety z nazwami produktów i lepkościami, po to aby zapobiec mieszaniu różnych olejów.

Stojak PitPack mieści do sześciu kartonów oraz sześć dzbanków, a także wyjmowane tace ociekowe ułatwiające czyszczenie. Został zaprojektowany w sposób ergonomiczny, aby znajdował się niżej nad ziemią, co zapobiega niepotrzebnemu podnoszeniu. Zajmuje też znacznie mniej miejsca niż sześć 20-litrowych wiader.

Mniej energii, łatwiejszy recykling

Kolejnym kluczowym elementem koncepcji Havoline PitPack jest energooszczędna produkcja i możliwość recyklingu wybranych materiałów.

Nowe worki w każdym kartonie zawierają o 85% mniej plastiku niż poprzednie 20-litrowe plastikowe wiadra, a waga HDPE (polietylenu o wysokiej gęstości) wynosi 134 gramy w porównaniu z poprzednimi 900 gramami. Przekłada się to na mniejsze zużycie energii w procesie produkcyjnym.

Sam karton z tektury falistej nadaje się w 100% do recyklingu, a dzięki oddzielnym workom, można go wyrzucać do odpadów segregowanych, zamiast dodawać do strumienia odpadów przemysłowych.

 

Zostaw Komentarz