Havoline ProDS debiutuje

19 paź 2016

Firma Chevron Lubricants wprowadza na rynek najnowszą linię olejów silnikowych Havoline ProDS. Ich debiutowi towarzyszy ogólnoeuropejska akcja promocyjna, w której nagrodami są weekend w Londynie oraz nowa Toyota Aygo.

Na rynku pojawiła się właśnie nowa linia olejów silnikowych Havoline ProDS. Opracowując ją specjaliści z Chevron Lubricants szczególną uwagę zwrócili na problem osadów, które gromadzą się na najważniejszych elementach i powierzchniach silnika powodując zwiększone tarcie, a tym samym obniżając wydajność silnika i zmniejszając ekonomię jazdy. Stworzona przez nich technologia Havoline Deposit Shield ma chronić podzespoły silnika przed tymi szkodliwymi osadami i zużyciem, nawet w ekstremalnych warunkach.

 Do różnych wymagań

Na rodzinę olejów Havoline ProDS, które mogą być stosowane także w pojazdach najnowszej generacji, wyposażonych w niskoemisyjne, ekonomiczne silniki, również hybrydowe, składa się kilka olejów, dostosowanych do różnych wymagań. Są to:

Havoline ProDS V SAE 5W-30


hav_prods_vZalecany do samochodów marek: VW, BMW, Porsche, Mercedes-Benz oraz Chrysler. Zapewnia wiele korzyści, między innymi:

 • zaawansowana technologia dodatków poprawia ochronę i sprawność układu emisji spalin,
 • emisja spalin jest ograniczona (w stosunku do olejów o większej zawartości popiołu) dzięki niskopopiołowej technologii, mającej na celu ochronę katalizatorów i filtrów cząstek stałych,
 • płynność w niskich temperaturach usprawnia obieg oleju w układzie podczas rozruchu zimnego silnika,
 • ochrona przed osadami i powstawaniem szlamu, skutkuje oszczędnościcią paliwa,
 • zaawansowana technologicznie syntetyczna baza zapewnia długotrwałą wydajność i niską lotność.

Havoline ProDS F SAE 5W-20

hav_prods_fZalecany do pojazdów wymagających olejów o najnowszej specyfikacji, m.in. do samochodów marki Ford z silnikiem z wtryskiem bezpośrednim i turbodoładowaniem Ecoboost, do aut Jaguar i Land Rover wymagających olejów z aprobatą ST-JLR 03.5004 oraz do wielu samochodów japońskich producentów, którzy zalecają olej klasy ILSAC GF-5 lub ACEA A1/B1.

Olej zawiera nowoczesne dodatki myjące, cechuje go płynność w niskich temperaturach i niska zawartość fosforu. Dzięki temu zapewnia:

 • ograniczone tarcie w silniku i niższe zużycie paliwa bez uszczerbku dla niezawodności i trwałości jednostki napędowej,
 • obniżenie kosztów eksploatacji z uwagi na wydłużony okres między wymianami oleju i długotrwałą ochronę silnika oraz układu emisji spalin,
 • ochronę trójfunkcyjnych katalizatorów w układzie oczyszczania spalin, co przyczynia się do obniżenia emisji spalin (w stosunku do olejów o większej zawartości popiołów),
 • szybki obieg oleju podczas zimnego rozruchu silnika, co skutkuje lepszą ochroną elementów silnika,
 • ograniczenie do minimum tworzenia się osadów – przekłada się to na trwałość i oszczędność silnika.

Havoline ProDS M SAE 5W-30 

hav_prods_mZalecany do pojazdów marek: Mercedes-Benz, BMW i GM (włącznie z marką Opel i Vauxhall). Cechuje się składem do minimum zmniejszającym ilość popiołów, zapewniając ograniczoną emisję zanieczyszczeń, większą trwałość użytkową i wydajność filtrów DPF i katalizatorów TWC. Inne zalety tego oleju to:

 • zapewnia płynność i szybki obieg oleju w niskich temperaturach i niezawodną ochronę silnika podczas zimnego rozruchu,
 • ogranicza ilość szkodliwych osadów i szlamu, zwiekszając trwałość silnika,
 • ogranicza lotność oleju silnikowego, minimalizując jego zużycie.

Havoline ProDS P SAE 0W-30

hav_prods_pZalecany do aut marki Peugeot i Citroen. Korzyści z jego stosowania to:

 • pomagająca zmniejszona emisja zanieczyszczeń z silników benzynowych i wysokoprężnych, dzięki niskiej zawartość SAPS w oleju,
 • dłuższa ochrona filtrów DPF i katalizatorów TWC w układach oczyszczania spalin, tym samym ich większa wydajność i trwałość użytkowa,
 • odpowiednia ochrona silnika i wydłużone przebiegi, co pozwala zmniejszyć częstotliwość przeglądów i ich koszty,
 • zwiększona oszczędność paliwa oraz doskonała płynność w niskich temperaturach, która zapewnia szybki obieg oleju i ochronę silnika podczas zimnego startu,
 • bardzo skuteczna technologia dodatków myjących, która pomaga minimalizować osady i szlam, zapewnia większą trwałość użytkową silnika i mniejsze zużycie paliwa.

Oleje Havoline ProDS sprzedawane są w opakowaniach 1 l, 5 l oraz nowym 4 l. Więcej informacji na temat nowej lini produktów Chevron Lubricants uzyskać można tutaj.

Zobacz Londyn, wygraj Aygo

Wprowadzeniu na rynek gamy olejów silnikowych Havoline ProDS towarzyszy akcja promocyjna, w której udział mogą wziąć uczestnicy z 28 krajów Europy. Z każdego kraju wybrany zostanie jeden zwycięzca, który z osobą towarzyszącą zostanie zaproszony przez Chevron na dwa dni do Londynu. Organizator zapewnia podróż, pobyt w czterogwiazdkowym hotelu w centrum miasta, wieczorny rejs po Tamizie, bilety dla VIPów na musical Mamma Mia oraz wizytę w jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Londynie. W trakcie weekendu zwycięzcy będą mieli również okazję zmierzyć się w rywalizacji o Toyotę Aygo X-Play. Przypadnie ona temu, kto najlepiej odgadnie, ile 1-litrowych butelek oleju silnikowego Havoline ProDS umieszczono w pojeździe.

Promocja trwać będzie do 30 listopada 2016 roku, a by wziąć w niej udział należy odpowiedzieć na pytanie i wpisać swoje dane na stronie internetowej  www.texaco-competitions.com/ProDS.

Do każdego auta

Na koniec przypomnieć wypada, że pod marką Havoline dostępne są także oleje silnikowe Ultra, Energy oraz Extra. A zatem  niezależnie od modelu i rocznika pojazdu, można dobrać do niego odpowiedni olej Havoline. Wspomnieć też należy, że Chevron Lubricants oferuje oleje do automatycznych skrzyń biegów, oleje przekładniowe, płyny do chłodnic, płyny hamulcowe i przekładniowe oraz smary.

 

Zostaw Komentarz