Hengst Filtration przejmuje

24 Lip 2020

Firma Hengst Filtration poszerza obszar swego działania i kontynuuje ekspansję działu filtracji przemysłowej.

Hengst Filtration przejmie dział filtracji hydraulicznej firmy Bosch Rexroth AG. Operacja obejmie zakład w Ketsch (Badenia-Wirtembergia, Niemcy) wraz z około 190 pracownikami i światową sprzedażą w ponad 30 krajach oraz know-how na temat filtrów hydraulicznych i ponad 40 praw własności przemysłowej. Dział filtrów hydraulicznych firmy Bosch Rexroth opracowuje oraz produkuje kompletne filtry i elementy filtrujące do zastosowań przemysłowych i mobilnych aplikacji hydraulicznych.

Dzięki temu przejęciu Hengst Filtration poszerza obszar swego działania i kontynuuje ekspansję działu filtracji przemysłowej, którą rozpoczęło przejęcie Nordic Air Filtration w 2016 roku i Delbag w 2018 roku.

Umowa kupna została podpisana 16 lipca 2020 roku, teraz transakcja podlega zatwierdzeniom antymonopolowym. Sfinalizowana ma zostać na początku 2021 roku. Strony uzgodniły, że nie będą ujawniać kwoty za jaką dokonano zakupu.

Po podpisaniu umowy , od lewej: Christopher Heine (CEO Hengst), Uwe Thiedemann (kierownik zakładu Bosch Rexroth Filtration w Ketsch), Volker Schiek (Senior Vice President Bosch Rexroth) Volker Plücker (wiceprezes Grupy Hengst ds. filtracji dla przemysłu i środowiska).

Hengst Filtration jest międzynarodową firmą rodzinną z siedzibą w Münster w Niemczech, która zatrudnia ponad 3000 pracowników w 20 lokalizacjach na całym świecie i specjalizuje się w dziedzinie filtracji i zarządzania płynami. Rozwiązania z zakresu filtracji hydraulicznej stanowią uzupełnienie istniejącej oferty.

Bosch Rexroth należy do światowej czołówki w dziedzinie hydrauliki przemysłowej i mobilnych aplikacji hydraulicznych, a także technologii napędu i sterowania. Od 2008 roku przedsiębiorstwo działa także w branży filtracji hydraulicznej.

POWIĄZANE POSTY

Zostaw Komentarz