Hengst przejmuje biuro sprzedaży w Warszawie

31 sty 2023

Firma Hengst SE specjalizująca się w produkcji elementów filtracyjnych poinformowała o przejęciu biura INEX Consulting w Warszawie wraz z jego pracownikami.

Obie firmy współpracowały przez ponad 25 lat i jak podkreślają przedstawiciele Hengst, właściciel Inexu, Sławomir Góralewski i jego zespół w dużej mierze przyczynili się do rozwoju marki Hengst na polskim niezależnym rynku części zamiennych.

Firma Hengst SE przejęła wszystkich pracowników firmy w warszawskiej centrali, tym samym ustanawiając 22. lokalizację na świecie. Z perspektywy partnerów biznesowych nic się nie zmieniło: te same osoby pozostają do dyspozycji klientów, a logistyka jest w dalszym ciągu prowadzona przez centralę Hengst w Münster.

Tomasz Pędzikiewicz, business development manager pozostał na pokładzie i jest nadal odpowiedzialny za kierowanie zespołem w Warszawie. Jak zapewniają przedstawiciele Hengst, jego doświadczenie w branży i doskonała znajomości lokalnego rynku są nieodzowną częścią sukcesu firmy w Polsce.

Nowa lokalizacja jest logicznym krokiem w procesie poszerzania obecności marki na ważnym europejskim rynku. Globalne pozycjonowanie i bliskość klienta to zasady, dzięki którym firma zbudowała w ostatnich latach szeroką sieć dystrybucji.

 

Zostaw Komentarz