HEPU powiększa ofertę

03 lis 2022

 

HEPU Germany nie tylko systematycznie rozbudowuje swą gamę produktów do samochodów osobowych, ale także wkracza na rynek części przeznaczonych do pojazdów ciężarowych.

 

Marka HEPU jest dobrze znana mechanikom naprawiającym samochody osobowe przede wszystkim z oferty pomp cieczy chłodzącej, zestawów napędu rozrządu z pompą cieczy i bez niej, a także koncentratów płynu do układu chłodzenia. Na wrześniowych targach Automechanika we Frankfurcie firma pokazała, że nie zamierza jednak poprzestawać na obecnej gamie produktów.

Pompy cieczy chłodzącej do pojazdów ciężarowych

I tak od niedawna w ofercie HEPU znaleźć można również pompy cieczy chłodzącej do pojazdów dostawczych, ciężarowych i autobusów. Asortyment ten ma być systematycznie powiększany.

Nastawniki zmiennych faz rozrządu

Z kolei w rozbudowywanej od lat ofercie zestawów napędu układu rozrządu, zarówno paskowych, jak i łańcuchowych, pojawiły się elementy układów zmiennych faz rozrządu. W efekcie HEPU może już pochwalić się szeroką gamą zaworów sterujących i nastawników, które zapewniają skuteczną redukcję emisji spalin i zużycia paliwa, przyrost momentu obrotowego i płynną pracę silnika poprzez właściwą regulację czasu otwarcia zaworów.

Elementy regulujące temperaturę układu chłodzenia

Niezmiernie istotną dla firmy nowością jest otwarcie działu nazwanego HEPU Thermo-Management, zajmującego się produktami odpowiedzialnymi za bezpośrednie, aktywne zarządzanie temperaturą. W ofercie firmy od dawna znajdują się termostaty oraz zawory sterujące, natomiast nowy dział skupić się ma w pierwszej kolejności na produktach do najnowszych modeli samochodów spalinowych, hybrydowych i elektrycznych. Ta kategoria będzie więc dobrym uzupełnieniem asortymentu pomp cieczy chłodzącej oraz płynów i koncentratów do układu chłodzenia.

Przewody do układu chłodzenia

Kolejną nowością jest asortyment przewodów do układu chłodzenia. To grupa produktowa zapewniająca możliwość kompleksowej naprawy układu chłodzenia przy użyciu części HEPU. W katalogu pojawiły się już przewody sztywne przeznaczone do nowych modeli BMW, Mercedesa czy Audi, kolejnych referencji możemy spodziewać się jeszcze w tym roku.

Płyny i koncentraty do układu chłodzenia

HEPU stara się spełniać oczekiwania rynku na bieżąco wprowadzając produkty do najnowszych pojazdów – dobrym przykładem jest kolejna nowość: płyn do układu chłodzenia G12EVO spełniający najwyższe normy producentów pojazdów, m.in. Grupy VAG.

IPD w Polsce

Z naszego punktu widzenia istotną jet również informacja, że do wejścia na polski rynek przygotowuje się firma IPD, spółka córka HEPU. Szeroki asortyment, jaki IPD oferuje na wielu międzynarodowych rynkach, obejmujący m.in. koła pasowe i tłumiki drgań skrętnych, został ostatnio poszerzony o pompy paliwowe wysokiego ciśnienia, pompy podciśnieniowe układu hamulcowego oraz pompy oleju.

Oleje Maxxus

HEPU to również dostawca olejów Maxxus – klienci cenią ten produkt za jego wysoką jakość. Asortyment obejmuje oleje silnikowe do samochodów osobowych i ciężarowych, oleje przekładniowe oraz płyny hydrauliczne. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się oleje klasy 0W20 i 0W40 oraz olej przystosowany do pracy w ekstremalnych warunkach, w pełni syntetyczny 10W60 Racing GT.

Zostaw Komentarz