Herkules obchodzi 30-lecie

20 lut 2023

W latach dziewięćdziesiątych firmy, także związane z branżą motoryzacyjną, powstawały w Polsce jak grzyby po deszczu. Nie wszystkim udało się przetrwać, do tych które odniosły sukces należy Herkules Auto-Technika Warsztatowa.

Marka Herkules Auto-Technika Warsztatowa powstała w Bydgoszczy w 1993 roku, a więc obchodzi właśnie swoje 30-lecie. Jej twórcami byli pracownicy działu konstrukcyjno-technologicznego znanej bydgoskiej firmy Precyzja, producenta urządzeń diagnostycznych i pomiarowych. Obecnie siedziba firmy znajduje się w Białych Błotach k. Bydgoszczy, od 2006 roku prowadzona jest ona przez Bogusława Raatza.

W pierwszym okresie działalności dominowała produkcja urządzeń do napraw i pomiarów karoserii samochodowych. Od roku 2006 rozpoczęła się ścisła współpraca z dynamicznie rozwijającą się, francuską firmą GYS, która jest popularnym w wielu krajach dostawcą urządzeń do zgrzewania, lutospawania i usuwania uszkodzeń karoserii. W tym samym roku rozpoczęła się kooperacja z niemieckim przedsiębiorstwem EZ DENT System, producentem systemów do napraw panelowych.

Aktualnie Herkules sam wytwarza wiele urządzeń dla serwisów samochodowych oraz dystrybuuje towary importowane od kilku znanych producentów. Ważną część działalności firmy stanowi produkcja urządzeń marki Herkules Truck przeznaczonych specjalnie dla serwisów pojazdów użytkowych. Herkules jest wyłącznym dostawcą tych urządzeń do największej sieci dilerów i warsztatów pojazdów użytkowych DBK Group.

Firma współpracowała także, od 2015 roku, przy tworzeniu sieci naprawczej organizowanej przez międzynarodową firmę Innovation Group zarządzającą szkodami na pojazdach w imieniu ubezpieczycieli, brokerów i menedżerów flot oraz realizującą usługi przedłużonej gwarancji i planów serwisowych dla producentów pojazdów na całym świecie.

Ponadto przedsiębiorstwo z Białych Błot, od kilku lat z powodzeniem eksportuje swoje systemy napraw pojazdów użytkowych do krajów położonych na różnych kontynentach – od Europy po Azję. Jest także dostawcą technologii oraz wytwórcą oprzyrządowania do linii produkcyjnych niemieckich firmy MAN, Knott oraz polskiego producenta autobusów Solaris.

Zostaw Komentarz