Hydrauliczny do “francuzów”

02 mar 2016

Wspomaganie układu kierowniczego i hydropneumatycznego w samochodach francuskich wymaga stosowania odpowiedniego oleju. Taki produkt dostępny jest teraz w polskiej ofercie firmy LIQUI MOLY.

Według zaleceń grupy PSA (Citroen/Peugeot) w układach hydraulicznych produkowanych przez nią modeli samochodów osobowych powinien być stosowany olej hydrauliczny LDS. Jego odpowiednikiem w ofercie LIQUI MOLY jest „Płyn do układów wspomagania 2500” .

Ten w pełni syntetyczny olej dostępny jest w 1-litrowych opakowaniach. Taka objętość wystarcza na całkowitą wymianę w układzie wspomagania kierownicy. Więcej pomieści układ 3-generacji Hydroactive stosowany w zawieszeniach niektórych modeli Citroena, jak C5 czy C6.

– W ostatnim czasie dostrzegliśmy większe zainteresowanie warsztatów olejami hydraulicznymi LDS przeznaczonymi do samochodów francuskich. Stąd nasza decyzja o wprowadzeniu takiego produktu do polskiej oferty LIQUI MOLY – mówi Rafał Kobza, starszy specjalista ds. szkoleń w firmie LIQUI MOLY Polska. – Olej ten ma doskonałą charakterystykę temperaturowo-lepkościową, która zapewnia optymalną płynność w bardzo niskich temperaturach otoczenia. Specjalne dodatki zapobiegają zaś pienieniu się przy dużych obciążeniach działających na zawieszenie.

Olej hydrauliczny powinien być wymieniany z częstotliwością podaną przez producenta samochodu. Jeśli nie bardzo wiadomo, kiedy był ostatnio wymieniany, najlepiej zaproponować klientowi tę usługę. Warto powiedzieć, że oleju nie powinno się uzupełniać przez tzw. dolewkę. Znajdujący się w układzie olej może być mocno przepracowany, co oznacza, że gorsze są jego właściwości smarne i ochronne.

– Wymiana, to również dobra okazja do założenia książki serwisowej LIQUI MOLY, do której wpiszemy m.in. datę wymiany i aktualny przebieg pojazdu – mówi Rafał Kobza. – Zachęcamy też do korzystania z „Katalogu doboru”, który dostępny jest na stronie www.liquimoly.pl.

1 comments

Zostaw Komentarz