IC wraz z PZPO będą szkolić wulkanizatorów

10 lip 2023

Akademia Oponiarska – powołana i prowadzona przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego rozpoczęła współpracę z Inter Cars. Szkolenia z obsługi opon osobowych, ciężarowych i motocyklowych będą prowadzone przez trenerów Akademii w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Czosnowie pod Warszawą oraz w siedzibie PZPO w Piechaninie pod Poznaniem.

Cieszymy się, że wysoka jakość szkoleń w Akademii Oponiarskiej została dostrzeżona przez Inter Cars, rynkowego lidera w branży aftermarket. Skala działania Inter Cars i nasze programy szkoleniowe to szansa na przeszkolenie większej liczby mechaników i zwiększenie jakości obsługi opon. Od standardu pracy serwisu oraz jego rzetelności zależy zaś bezpieczeństwo użytkowników samochodów – mówi Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Wysoka jakość pracy mechaników to jeden z kluczowych aspektów bezpieczeństwa na drodze. Zależy nam, aby współpracujące z nami serwisy w całej Polsce cechowały się jak największą dbałością o auta swoich klientów – szkolenia prowadzone przez Akademię PZPO pozwolą nam jeszcze lepiej o to zadbać. Naszą współpraca jest długoterminowa i jesteśmy przekonani, że troska o jakość usług świadczonych przez serwisy oponiarskie zostanie doceniona przez naszych klientów – komentuje Marek Szarpak, dyrektor Rynku Koło w Inter Cars.

Szkolenia Akademii PZPO odbywają się w dwóch ośrodkach – w Piechaninie pod Poznaniem, w nowoczesnym, klimatyzowanym budynku, z doskonale wyposażonymi salami treningowymi, z nowoczesnymi wyważarkami, montażownicami, stanowiskami do naprawy opon, sprzętem do obsługi czujników ciśnienia oraz podnośnikiem, w tym dla motocykli, a także salą przeznaczoną do szkoleń́ teoretycznych. Jest to pierwszy w Polsce niezależny ośrodek szkoleniowy branży oponiarskiej, który umożliwia prowadzenie planowych kursów dla serwisantów opon oraz zdobycie przez nich odpowiednich kwalifikacji.

Druga lokalizacja to Centrum Szkoleniowe Inter Cars w Czosnowie, nieopodal Warszawy. Mechanicy mają szansę zdobyć tam fachową wiedzę przekazywaną przez trenerów Inter Cars oraz przedstawicieli dostawców.

Na rynku widać duże zapotrzebowanie na szkolenia. Samochody, w tym również opony, podlegają wpływowi postępu technologicznego. To nie są takie same produkty jak kilkadziesiąt lat temu. Opony niskoprofilowe, czy ogumienie przeznaczone do hybryd lub samochodów elektrycznych wymagają jeszcze więcej wyczucia i umiejętności od serwisantów, bo znacznie łatwiej je uszkodzić – wskazuje z kolei Ryszard Marcinkowski, główny trener Akademii Oponiarskiej i ekspert techniczny PZPO.

Szkolenia z PZPO stanowią znakomite uzupełnienie naszej oferty. Cieszę się, że będziemy mogli współpracować, aby polepszać jakość usług również w tym segmencie. Połączenie naszej bazy klientów, doświadczeń z wiedzą ekspertów PZPO może przynieść wyłączenie pozytywne efekty – ocenia Sebastian Baber, menadżer ds. szkoleń Inter Cars.

Zostaw Komentarz