ILS nawiązuje współpracę z A1 Sorter

07 sie 2023

Europejskie Centrum Logistyki i Rozwoju ILS poinformowało o nawiązaniu współpracy z firmą A1 Sorter w dziedzinie rozwiązań automatyki magazynowej.

Jak podkreślają przedstawiciele ILS, nawiązanie współpracy z firmą A1 Sorter jest zbieżne z kierunkiem rozwoju współczesnych łańcuchów dostaw poprzez automatyzacje i cyfryzacje procesu magazynowania. Operator logistyczny zainwestował w nowoczesną technologię ,,SKYPOD System’’, dostarczaną przez firmę Exotec, której A1 Sorter jest integratorem na polskim rynku.

Projekt realizowany będzie w Centrum Logistycznym w Zakroczymiu, a harmonogram zakłada kooperację na najbliższy rok. Zakres prac obejmuje instalację oraz integrację systemu SKYPOD wykorzystaniem ok. 60 tys. pojemników i 200 szt. autonomicznych robotów.

Szukaliśmy rozwiązania, które będzie skalowalne, wydajne, dopasowane do specyfiki naszego biznesu i pozwoli na dalszy dynamiczny rozwój firmy, dzięki optymalizacji procesów magazynowych. Będzie też wyznaczać standardy i kierunki rozwoju w naszej branży. Ogromne znaczenie miała dla nas innowacyjność oraz wydajność rozwiązania “SKYPOD System”, co w perspektywie tak dynamicznie rozwijającej się technologii utwierdza nas w przekonaniu, iż jest to jedyny słuszny kierunek w świadczeniu usług na najwyższym poziomie – mówi Rafał Tomaszewski, menedżer systemów i rozwiązań IT w ILS.

Urządzenia A1 Sorter są w pełni zgodne z europejskimi wymogami i dyrektywami, a do ich produkcji wykorzystywane są wyłącznie komponenty najwyższej próby. W markowe podzespoły firmę zaopatrują cieszący się uznaniem dostawcy, tacy jak Siemens, SEW Eurodrive, Datalogic, Sick, Lenz czy Ammeraal Beltech.

Zostaw Komentarz