Inter Cars Marketplace – nowe możliwości dla warsztatów

31 paź 2022

 

Firma Inter Cars uruchomiła platformę Marketplace, która łączy ze sobą mechaników samochodowych i wszystkie zainteresowane współpracą z nimi przedsiębiorstwa.

 

Jak wyjaśniają przedstawiciele Inter Cars, główną rolą  uruchomionej niedawno przez tę firmę platformy Marketplace jest uzupełnienie istniejącego modelu biznesowego dystrybucji Inter Cars dla tych grup produktów, które nie mogą być efektywnie oferowane poprzez dotychczasowe kanały.

Również używane

Aktywnie analizujemy rynkowe trendy oraz potrzeby naszych klientów. Chcemy dać warsztatom samochodowym możliwość znalezienia wszystkiego, co jest im niezbędne, aby mogły bezproblemowo naprawiać samochody swoich klientów. To nie tylko nowe podzespoły zamienne, ale również części używane i wciąż sprawne podzespoły, które z różnych względów nie są już produkowane lub ich dostępność jest ograniczona. Dla nas ma to podwójne znaczenie, biznesowe oraz ekologiczne – mówi Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars SA.

W związku z rozwojem platformy Inter Cars nawiązał umowę partnerską ze Stowarzyszeniem Forum Recyklingu Samochodów, zrzeszającym firmy zajmujące się utylizacją i rozbiórką samochodów i innych pojazdów. Celem tej organizacji jest promowanie postępowania z samochodami i ich elementami eksploatacyjnymi w trakcie całego cyklu życia, tak, aby zminimalizować ich niekorzystne oddziaływanie na środowisko naturalne, a jednocześnie, aby użytecznie wykorzystać części i materiały w nich zawarte. Dzięki nawiązanemu porozumieniu, członkowie FORS mogą oferować swoje części na platformie sprzedażowej Inter Cars, biorąc odpowiedzialność za ich jakość i obsługę posprzedażną klientów.

Rynkowe różności

Inter Cars Marketplace to nie tylko części do samochodów ale również wszystko, co związane jest z prowadzeniem serwisu samochodowego i jego codziennym funkcjonowaniem. Oferty sprzedaży wyposażenia i sprzętu warsztatowego, akcesoria biurowe, to tylko niektóre kategorie produktów zapowiadane przez twórców projektu. Nowością w Marketplace jest możliwość zakupu rowerów elektrycznych oraz hulajnóg, które mogą być wykorzystane przez warsztaty jako pojazdy zastępcze.

Naszą misją jest zapewnienie mechanikom samochodowym możliwości rozwoju i zdjęcia z nich wszystkich niepotrzebnych obowiązków. Chcemy stworzyć miejsce, w którym znajdą oni wszystko to, co jest im niezbędne w codziennej pracy. Krótko mówiąc, chcemy dać im szansę na rozwój ich własnej oferty. Jako rynkowy lider, pragniemy wspierać naszych partnerów w poszukiwaniu możliwości pozyskania nowego klienta-konsumenta, a co za tym idzie zwiększania zysku prowadzonej przez warsztaty działalności – wyjaśnia Momchil Kovachev, chief digital officer w Inter Cars SA odpowiedzialny za rozwój projektu.

Nowa platforma sprzedażowa Inter Cars jest już obecna w Polsce, w Chorwacji, w Rumunii, na Litwie oraz w Bułgarii. Twórcy planują sukcesywnie rozwijać jej obecność na kolejnych rynkach, na których Inter Cars prowadzi swoją działalność. Dostęp do niej możliwy jest za pośrednictwem Inter Cars e-Catalog. Nowa platforma jest zupełnie odrębnym bytem, ale jest całkowicie zintegrowana z Inter Cars e-Catalog. Oznacza to, że dostęp do niej możliwy jest za pomocą tego samego loginu i hasła.

 

Zostaw Komentarz