Inter Cars na Liście 500 dziennika „Rzeczpospolita”

19 maj 2023

Wzorem ubiegłych lat dziennik „Rzeczpospolita” przygotował zestawienie największych polskich firm. W rankingu tym po raz kolejny sklasyfikowany został Inter Cars.

Czołowy polski dystrybutor samochodowych części zamiennych ponownie został wyróżniony przez dziennik „Rzeczpospolita”. W kolejnym zestawieniu największych polskich firm przygotowanych przez tę gazetę Inter Cars sklasyfikowany został na wysokiej pozycji.

Ranking powstał na podstawie analizy danych finansowych firm, które zostały później ujęte w zestawieniu „Rzeczpospolitej”. W opracowaniu uwzględniono 500 największych polskich przedsiębiorstw. Inter Cars uplasował się na wysokiej 28. pozycji, zaliczając awans o dwie lokaty w porównaniu do roku poprzedniego.

To już kolejne wyróżnienie, jeśli chodzi o rankingi „Rzeczpospolitej”. Sukcesywnie realizowana strategia biznesowa i efektywne zarządzanie przełożyły się na sukces, dzięki któremu Inter Cars znalazł się także na 31. miejscu w zestawieniu Lista 2000. Jest to zestawienie największych polskich firm pod względem rocznych przychodów ze sprzedaży.

Na czele Listy 500 „Rzeczpospolitej” za 2022 rok znalazł się Polski Koncern Naftowy Orlen SA, na kolejnych pozycjach uplasowały się Jeronimo Martins Polska SA oraz PGE Polska Grupa Energetyczna GK SA. Pierwszą piątkę zamykają PZU SA GK oraz Totalizator Sportowy sp. z o.o.

Zostaw Komentarz