Inter Cars podsumowuje miniony rok

31 sty 2020

Nowe inicjatywy, jubileusze oraz projekty, które budziły emocje wśród profesjonalistów z branży i entuzjastów motoryzacyjnego świata, to tylko niektóre z wydarzeń minionych 12 miesięcy Grupy Kapitałowej Inter Cars.

Rok 2019 od początku dla Inter Cars zapowiadał się intensywnie. W styczniu w Arłamowie odbyło się 20-lecie sieci Q-Service Truck. Przyjęcie nowych członków w poczet organizacji, wybór ambasadorów obdarzonych zaufaniem na najbliższe dwa lata, podsumowanie dotychczasowej działalności, a także ogłoszenie planów ekspansji to tylko niektóre z wydarzeń spotkania.

Początek zeszłego roku to także czas rozpoczęcia nowych akcji promocyjnych – Supercar Club, Express Klub i Dookoła Świata. Każda z nich zaplanowana została z odpowiednim rozmachem, aby przekonać klientów Inter Cars do tego, że współpraca z polskim dystrybutorem może przynieść zarówno korzyści biznesowe, jak również dostarczyć odpowiednich wrażeń.

Klienci biorący udział w Supercar Club i Express Klubie już odebrali swoje nagrody. Ci pierwsi na przełomie września i października mieli okazję odwiedzić ekskluzywny Pałac w Wojanowie, który na trzy tygodnie zmienił się w bazę wypadową. Stamtąd uczestnicy wyjeżdżali najbardziej ekskluzywnymi samochodami świata na liczące 400 kilometrów pętle, zlokalizowane w pięknej, górskiej scenerii Sudetów.

Z kolei w grudniu ponad 300 zwycięzców Express Klubu 2019 mogło na własne oczy zobaczyć, jak wygląda jeden z najbardziej luksusowych krajów na świecie – Zjednoczone Emiraty Arabskie. Ferrari World, Dubaj oglądany z tarasu najwyższego budynku świata czy rajd po pustyni, to tylko niektóre z atrakcji, jakie zostały dla zwycięzców. A to dopiero początek, bowiem rozpoczęta w 2019 roku kampania Dookoła Świata, będzie miała swój finał na początku tego roku. Kolejnych 221 osób pojedzie poznawać egzotyczne zakątki naszego globu.

Nowi gracze na polskim rynku

W roku 2019 na polskim rynku pojawiły się dwa nowe brandy. Na mocy zawartego porozumienia Q-Service Truck, spółka wchodząca w skład Grupy Kapitałowej Inter Cars, stała się jedynym importerem pojazdów Ford Trucks w naszym kraju. Firma zajmie się również dystrybucją części zamiennych oraz sprzedażą używanych ciężarówek. Obecnie sieć dilerska Ford Trucks Polska obejmuje dziesięć oddziałów zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów, w najbliższych miesiącach kolejne otrzymają autoryzację. Należy także podkreślić, iż pierwsze ciężarówki z logo Forda trafiły już do polskich klientów.

Inną nowością jest połączenie sił sieci Q Service i firmy Castrol. Na mocy zawartego porozumienia powstała nowa jakość na polskim rynku i od początku swojego istnienia znacząco zaznaczyła ona swoją obecność. Pierwszym krokiem była organizacja konferencji prasowej dla mediów branżowych i prezentacja planów na najbliższe lata. Osoby odpowiedzialne za zarządzanie siecią ogłosiły plan akcji marketingowej „Asy Serwisowe”, skierowanej do kierowców i właścicieli samochodów, którą wspierają wybitni siatkarze Piotr Gruszka i Zbigniew Bartman.

Kolejne odsłony znanych imprez

W 2019 roku nie mogło również zabraknąć wydarzeń, które już na stałe wpisały się w kalendarz sympatyków motoryzacji. Mowa o konkursie Young Car Mechanic i Dub IT Inter Cars Tuning Festival.

W maju Centrum Szkoleniowe Inter Cars na dwa dni zmieniło się w arenę zmagań adeptów mechaniki. Młodzi mechanicy z 7 krajów Europy walczyli o zaszczytne miano Young Car Mechanic 2019. 21 zawodników zostało wyłonionych spośród 3000 uczniów, który aspirowali do tego, aby znaleźć się w finale. III Międzynarodowy Konkurs Young Car Mechanic wygrał Eren Osman, reprezentujący Bułgarię.

Imprezą, która zelektryzowała sympatyków modyfikacji pojazdów był Dub IT Inter Cars Tuning Festival. Najlepsze motoryzacyjne firmy, setki projektów tuningowych z Polski i zza granicy, pokazy driftu – to tylko niektóre z atrakcji, jakie w czerwcowy weekend czekały gości Targów Kielce.

Digitalizacja branży automotive

W roku 2019 zainaugurowano projekt System AI. Pierwszym krokiem była seria szkoleń, które odbyły się w całym kraju.

System AI to innowacyjne przedsięwzięcie skierowane do warsztatów, które chcą zbudować profesjonalny wizerunek i awansować ze swoim biznesem do klasy premium. Warsztaty, które przystępują do projektu otrzymują m.in. nowoczesną, responsywną stronę internetową zintegrowaną w fanpagem na Facebooku i wizytówką Google.

To jeden z flagowych projektów marketingowych Inter Cars, który będzie intensywnie rozwijany w 2020 roku.

Sportowcy na topie

Zdobycie tytułu II wicemistrza Polski w drifcie, udział w prestiżowym finale Gymkhany GRiD, a także spotkania z Kenem Blockiem i Richardem Hammondem – tak w telegraficznym skrócie można wypunktować największe sukcesy Bartosza Ostałowskiego w roku 2019. Bez wątpienia był to jeden z najlepszych sezonów w karierze ambasadora Inter Cars, który jest jedynym kierowcą z licencją FIA prowadzącym auto stopą.

– Inter Cars to firma, która motorsport ma wpisany w swoje DNA. Współpraca z Bartkiem jest tego najlepszym potwierdzeniem – mówi Joanna Król, zastępca dyrektora ds. PR i Komunikacji Międzynarodowej w Inter Cars. – Możliwość wspierania go i obserwacji jego rozwoju, walki i pokonywania trudności dostarcza nam wiele emocji. Współpraca z nim to dla nas ogromna przyjemność i jednocześnie potwierdzenie naszych wartości: przedsiębiorczości, pasji i zaangażowania. Jesteśmy pod wrażeniem tego, jak wielką inspiracją potrafi być dla młodych ludzi. Wierzymy, że w kolejnych latach będziemy mogli świętować jego kolejne, spektakularne sukcesy. W jubileuszowym roku 30-lecia działalności Inter Cars nie może zabraknąć naszego ambasadora – podsumowuje Joanna Król.

Innym sportowcem szeroko kojarzonym z Inter Cars, a szczególnie grupą Gorzów, jest Bartosz Zmarzlik. On również ma sobą bardzo udany rok. Wszystko za sprawą awansu do finału żużlowego Grand Prix w Toruniu, który zapewnił mu tytuł Indywidualnego Mistrza Świata. Jak dotychczas jest to największy sukces w karierze 25-letniego zawodnika.

Ambitne Plany

Plany Grupy Kapitałowej Inter Cars na rok 2020 są bardzo ambitne. Managerowie odpowiedzialni za rozwój spółki chcą kontynuować rozpoczęte projekty. Ford Trucks, Q Service Castrol czy też System AI to tylko niektóre z tych, jakie będą miały swoją kontynuację w kolejnych latach. Rok 2020 to także 30-lecie istnienia filmy, czyli czas na świętowanie, jednak w nieco innej formie, niż miało to miejsce w przypadku poprzednich jubileuszy.

W tym roku obchodzimy jubileusz 30-lecia powstania Inter Cars. Być może niektórzy będą rozczarowani, ale nie będzie jednej, wielkiej uroczystości. Podchodzimy do jubileuszu pragmatycznie. Nie widzimy konieczności organizacji wielkich targów, które w przeszłości miały na celu popularyzację marki Inter Cars. Nasza rozpoznawalność wśród warsztatów jest 100-procentowa. Na 30-lecie odwracamy sytuację – chcemy być partnerem dla warsztatów i zamiast jednej wielkiej imprezy, zorganizujemy wiele spotkań z naszymi klientami w filiach. Chcemy być bliżej warsztatów, aby prowadzić z nimi dialog i dowiedzieć się, co możemy poprawić, gdzie mamy braki w ofercie, w jakich segmentach jesteśmy niedopasowani cenowo do rynku, jakich szkoleń brakuje. W ten pragmatyczny sposób będziemy obchodzić nasze 30-lecie. Tak naprawdę nie chodzi nam przecież o wielką imprezę, lecz o wspólne robienie biznesu – mówi Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars.

Zostaw Komentarz