Inter Cars uspokaja i zapewnia o dostępności towarów

26 mar 2021

Światowe i polskie media w ostatnich dniach wiele uwagi poświęciły awarii kontenerowca w Kanale Sueskim, albowiem zablokowanie tej drogi wodnej groziło zakłóceniami w dostawach towarów z Azji do Europy. Inter Cars, największy polski dystrybutor części zamiennych, zapewnia, że jego klienci mogą spać spokojnie.

Blisko tydzień trwała operacja związana z odwracaniem gigantycznego statku, który zablokował Kanał Sueski. Całe to zdarzenie spowodowało znaczne zakłócenia w światowym handlu, bo przez kanał łączący Morze Czerwone i Morze Śródziemne przepływa 10% towarów przewożonych drogą morską. Doba blokady kanału oznaczała więc zatrzymanie ok. 50 statków i 2,5 mln ton ładunków, wśród których znalazły się również części zamienne potrzebne do ich naprawy samochodów i innych pojazdów.

Zdarzenie natychmiast skomentował Tomasz Białach, dyrektor handlowy Inter Cars: – Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z awarią kontenerowca, który utknął w Kanale Sueskim. Nie ma wątpliwości, że jego uziemienie w tym miejscu będzie miało swoje przełożenie na dostawy towarów, jednak klienci współpracujący z Inter Cars mogą być spokojni. Nasze magazyny są odpowiednio zatowarowane i nie ma mowy o tym, aby mechanicy musieli się obawiać o dostępność towarów.

Inter Cars SA to największy dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych w Europie Środkowo– Wschodniej. W Polsce spółka ma 240 filii rozlokowanych na terenie całego kraju.

Zostaw Komentarz