Inter Cars wśród największych

30 maj 2023

Kolejny rok z rzędu Inter Cars zajmuje wysokie miejsce w rankingu „200 największych polskich firm” przygotowanym przez tygodnik Wprost. Firma zaliczyła awans o jedną lokatę w stosunku do poprzedniej edycji. Lider na rynku dystrybucji części zamiennych zajął 17. pozycję.

Jak podkreślają autorzy zestawienia, ma ono na celu docenienie w świecie biznesu oraz dostrzeżenie potencjału, rozwoju i siły polskiego biznesu. Uhonorowane zostają firmy z polskim kapitałem, które muszą mierzyć się z zagraniczną konkurencją.

Ranking prowadzony jest od 2015 roku i został przygotowany po raz dziewiąty. O pozycji w notowaniu decyduje wiele czynników, w tym informacje o przychodach, zyskach, aktywach i kapitale własnym polskich firm. Siedemnasta pozycja w zestawieniu pokazuje siłę Inter Cars, który nieprzerwanie od 1990 roku buduje swoją pozycję na rynku.

W zestawieniu „200 największych polskich firm”, w pierwszej trójce znalazły się przedsiębiorstwa z udziałem Skarbu Państwa: PKN Orlen, PGE Polska Grupa Energetyczna oraz Totalizator Sportowy. W Rankingu Głównym brane są pod uwagę firmy znajdujące się pod kontrolą polskich właścicieli i zajmują przy tym pierwsze miejsce pod względem wysokości rocznych obrotów.

Zostaw Komentarz