Inter Cars wśród największych polskich przedsiębiorstw

28 sty 2020

Na Liście 2000 największych polskich przedsiębiorstw przygotowanej przez dziennik „Rzeczpospolita” Inter Cars zajął 40. pozycję, awansując o 6 miejsc w porównaniu z zestawieniem sporządzonym rok wcześniej. Oznacza to, że Inter Cars znalazł się wśród 2 procent firm o najwyższym w kraju przychodzie.

Lista 2000 to zestawienie najprężniej działających polskich firm. Sporządzana jest na podstawie analizy rynku i działających na nim przedsiębiorstw. Pod uwagę brana jest m.in. rentowność, dynamika eksportu, płynność finansowa, stabilność zatrudnienia. Czterdziesta pozycja w rankingu „Rzeczpospolitej” pokazuje, że firma jest zarządzana w sposób pozwalający dobrze wykorzystać możliwości stwarzane przez rynek.

Jesteśmy obecnie najsilniejszą spółką branży aftermarket na polskim rynku. Nieustannie inwestujemy zarówno w motoryzacyjny rynek wtórny, jak i nowe modele biznesowe, z których dwa najbardziej obiecujące to sprzedaż internetowa części wraz z serwisem i programem lojalnościowym dla warsztatów oraz logistyka 3PL. Nasze doświadczenie w tej kwestii pozwala nam świadczyć profesjonalną i szeroką usługę z zakresu przechowywania i dostarczania towarów naszych dostawców (producentów) na obszarze Europy – mówi Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars. Gwarantujemy najlepsze usługi, najlepszą dostępność i najlepsze pokrycie rynku. Oczywiście jesteśmy czujni i obserwujemy wszystkich naszych konkurentów, ulepszając ciągle nasze działania. Wyróżniamy się jednak tym, że nie ograniczamy się do prostej działalności eksportowej. Wierzymy w długoterminową, zrównoważoną działalność. Wprowadzamy model partnerów franczyzowych, którzy gwarantują z jednej strony profesjonalizm i dostępność, a z drugiej są blisko klienta – dodaje Maciej Oleksowicz.

Zajęcie 40. miejsca w rankingu 2000 najlepiej prosperujących firm w Polsce, zbiegło się z rokiem jubileuszowym Inter Cars. W 2020 roku firma będzie bowiem obchodziła 30-lecie swego istnienia. Sukces rankingowy pokazuje, że były to trzy dekady sukcesu.

 

Zostaw Komentarz