Inter Cars wśród największych

09 cze 2020

Deszcze prestiżowych wyróżnień spadł ostatnio na firmę Inter Cars. Największy polski dystrybutor części zamiennych, należący również do ścisłej europejskiej czołówki w swej branży, znalazł się na wysokiej pozycji w kilku prestiżowych zestawieniach.

 

„Rzeczpospolita”, jeden z najpoczytniejszych dzienników wydawanych w Polsce, już po raz 22. opublikowała listę 500 największych przedsiębiorstw w kraju. Po raz kolejny w zestawieniu tym znalazł się Inter Cars, który zanotował awans względem ubiegłorocznego notowania.

Lista 500 to notowanie obejmujące wyniki z 2019 roku. Okres ten dla większości przedsiębiorstw był dobrym czasem, przychody dla całego zestawienia rosły średnio o 7,9%, a większość firm wykazała dodatni wynik finansowy i zwiększyła zatrudnienie. Wszystkie podmioty, które znalazły się na liście zwiększyły sumę przychodów ze sprzedaży o 6,9%, przekraczając barierę 1,6 bln zł.

Lista to obraz kondycji firm przed kryzysem. Dlatego jest wartościowym punktem wyjścia do badania sytuacji biznesu w trakcie – i miejmy nadzieję, jak najszybciej – po załamaniu spowodowanym epidemią. Dzięki temu zestawieniu łatwo będzie zidentyfikować, w jaki sposób firmy i całe sektory gospodarki przetrwały trudny okres – stwierdził Marcin Piasecki, redaktor „Rzeczpospolitej” .

Inter Cars w rankingu „Rzeczpospolitej”, z przychodami ze sprzedaży na poziomie 8 764 261 000 zł, uplasował się na wysokim 40. miejscu. Spółka zanotowała tym samym awans, w ubiegłym roku plasowała się bowiem jedną pozycję niżej. Z kolei w zestawieniu spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych uwzględnionych w Liście 500 Inter Cars zajął 21. miejsce.

Największy polski dystrybutor części motoryzacyjnych znalazł się również w zestawieniu przygotowanym przez tygodnik „Wprost”. Konkretnie zaś na liście 100 firm, które dbają o wizerunek Polski poza granicami kraju. Autorzy zestawienia wytypowali 100 rodzimych firm, które z powodzeniem realizują swoją biznesową wizję w innych krajach, przynosząc przy tym korzyści wizerunkowe całej polskiej gospodarce. W większości są to przedsiębiorstwa o uznanej w kraju marce, które swoją działalność na zagranicznych rynkach prowadzą od wielu lat. W gronie tym po raz kolejny znalazł się Inter Cars, który obecny jest dziś na siedemnastu europejskich rynkach. Firma uplasował się na 40. miejscu rankingu.

Inter Cars kolejny rok z rzędu znalazł się również w stworzonym przez „Wprost” prestiżowym zestawieniu 200 największych firm w Polsce. Spółka zajęła miejsce w górnej części tabeli, osiągając bardzo dobrą pozycję. Ranking „Wprost” to zestawienie największych polskich firm. Lista przedsiębiorstw ujętych w tej publikacji została zebrana w oparciu o wyniki ubiegłorocznych przychodów, zysków, aktywów i kapitałów. W rankingu zostały ujęte zarówno organizacje notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych, jak i pozostałe przedsiębiorstwa. To już kolejna edycja tego rankingu, w którym Inter Cars znalazł się w czołówce stawki. Firma powtórzyła swój sukces z poprzedniej edycji i uplasowała się na 24. pozycji.

 

Zostaw Komentarz