Inter Cars wyróżniony w konkursie „Best in cloud 2021”

30 maj 2022

Grupa Inter Cars została wyróżniona przez ekspertów z dziedziny informatyki i zarządzania, którzy pod lupę wzięli wspólny projekt największego polskiego dystrybutora części zamiennych i firmy Microsoft.

Na corocznej konferencji „Best in Cloud”, organizowanej przez poświęcony technologiom informatycznym oraz zarządzaniu portal Computerworld, wyłoniono najciekawsze i najbardziej innowacyjne rozwiązania chmurowe. Jednym z projektów, który został wyróżniony w kategorii „Najlepsze wdrożenie usługi chmurowej” organizatorzy uznali projekt implementacji systemu klasy CRM i platformy low-code – Microsoft Dynamics D365 Customer Engagement i Power Platform w Grupie Inter Cars.

Wdrożenie CRM Dynamics 365 podyktowane jest przede wszystkim troską o wysoką jakość zarządzania relacjami z klientem. Odpowiednia segmentacja oraz szczegółowe dane o partnerach handlowych, pozwalają jak najdokładniej dostosować ofertę i warunki handlowe do potrzeb firm współpracujących z Inter Cars – mówi Piotr Dyrda, menedżer Systemów i Rozwiązań IT w Inter Cars SA.

Inter Cars od kilku lat realizuje działania cyfrowej transformacji z wykorzystaniem chmury. Spółka wprowadziła szereg rozwiązań, które wpisały się w jej dynamiczny rozwój w skali międzynarodowej. Firma stworzyła m.in. wersję cyfrową katalogu produktów, w którym za pośrednictwem chmury Microsoft Azure zgromadzono informacje o 2 mln części zamiennych i podzespołów dla motoryzacji.

Zostaw Komentarz