Inter Cars wysoko na Liście 2000 dziennika „Rzeczpospolita”

21 gru 2022

Inter Cars kolejny raz został wyróżniony przez dziennik „Rzeczpospolita”. W tegorocznej edycji rankingu „Lista 2000” firma zajęła wysoką pozycję zarówno w ogólnym zestawieniu, jak i dotyczącym branży motoryzacyjnej.

W tegorocznym zestawieniu 2000 przedsiębiorstw o największych przychodach opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita” firma Inter Cars uplasowała się na 31. miejscu. W zeszłym roku zajęła 42. miejsce, awansowała więc aż o 11 miejsc.

Poza głównym rankingiem przedstawionych zostało również 11 kategorii branżowych. W kategorii „motoryzacja” Inter Cars znalazł się w czołówce, zajmując 4. miejsce. Wyróżnienie liderów branżowych odbyło się podczas gali zorganizowanej przez „Rzeczpospolitą” wraz z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

„Lista 2000” to zestawienie największych polskich firm pod względem przychodów ze sprzedaży. W tegorocznej edycji brane były pod uwagę wyniki za rok 2021, który przyniósł wielu firmom znaczny wzrost przychodów, zysków oraz zatrudnienia. Był to jednocześnie wyjątkowy rok ze względu na wcześniejszy ciężki okres walki z pandemią oraz wyzwania z nią związane. Łączny przychód ze sprzedaży uzyskany przez firmy ujęte w zestawieniu wyniósł 3107 mld złotych, natomiast liczba osób w nich zatrudnionych przekroczyła 2,5 miliona pracowników.

Pełny ranking dostępny jest na stronie rp.pl

Zostaw Komentarz