Inter Cars wysoko w rankingach

30 paź 2020

Firma Inter Cars poinformowała, że została ujęta na wysokich miejscach w dwóch zestawieniach obejmujących największe polskie przedsiębiorstwa.

Instytutu Europejskiego Biznesu po raz kolejny opublikował listę firm, którym przyznał tytuł Brylantów Polskiej Gospodarki. Wśród wyróżnionych znalazł się również Inter Cars, zajmując wysoką pozycję 159. pozycję w rankingu i tym samym lokując się w górnej części zestawienia.

Lista największych Brylantów Polskiej Gospodarki 2019 roku została stworzona po przeprowadzonej przez Instytut Europejskiego Biznesu analizie wyników finansowych 56 456 polskich przedsiębiorstw. Na tej podstawie wyodrębniona została grupa 1000 największym firm obecnych na polskim rynku.

Utworzony pod koniec 2015 roku Instytut Europejskiego Biznesu od 2008 r. prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Przez ten czas przeanalizował wyniki 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Na wysokiej pozycji, zresztą już kolejny raz, Inter Cars znalazł się także w Rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych, który został przygotowany przez magazyn Forbes wspólnie z Haitong Bankiem. Zestawienie to powstaje na podstawie wartości rynkowej firm, zarówno tych notowanych na giełdzie, jak i nieobecnych na niej. W odróżnieniu od innych list publikowanych w polskich mediach, redakcja „Forbesa” nie układa rankingu według wartości sprzedaży, dziennikarze wyliczają natomiast wartość przedsiębiorstwa, znaną na rynkach jako Enterprise Value. Inter Cars uplasował się w czołówce rankingu, zajmując wysoką 14. pozycję. Kolejny rok z rzędu jest to najwyższe miejsce zajmowane przez firmę z branży motoryzacyjnej.

Zostaw Komentarz