Inter Cars z tytułem Innowatora 2022

01 paź 2022

Tygodnik „Wprost” po raz 12. przyznał Innowatory, czyli nagrody dla firm wyróżniających się na polu innowacji. Wśród uhonorowanych znalazł się Inter Cars.

Nagroda Innowatory istnieje od 2011 roku, a od 2014 roku wyróżnienie to jest przyznawane na podstawie autonomicznego badania Innovation Research, które weryfikuje nakłady przeznaczane przez zgłoszone firmy na badania i rozwój oraz inwestycje w innowacje. W 2022 roku Innowatory przyznano w 14 kategoriach. Inter Cars był jedynym laureatem w obszarze Motoryzacja.

Jako Innowator 2022 Inter Cars znalazł się wśród najważniejszych i największych spółek działających w Polsce, zarówno międzynarodowych firm, jak i polskich oddziałów innowacyjnych światowych koncernów.

Statuetkę i dyplom podczas uroczystej gali odebrał Maciej Oleksowicz, prezes zarządu Inter Cars. Dziękując za jej przyznanie zaznaczył, że to wielkie wyróżnienie przede wszystkim dla pracowników spółki oraz podkreślił znaczenie innowacyjnych firm w rozwoju gospodarczym kraju. Powiedział także: – Wierzę, że to przedsiębiorcy są lokomotywą gospodarki i grupą społeczną, która jest najbardziej innowacyjna, dlatego dajmy im działać. Wierzę, że aby powstała innowacja należy stworzyć odpowiednie warunki i takie właśnie warunki staram się tworzyć dla osób pracujących w Inter Cars. Tworzymy otoczenie, w którym każdy może wyrażać swoją opinię, jest słuchany i ma dostęp do informacji.

Projekt, za który uhonorowano firmę to Inter Cars e-Catalog, czyli multiplatformowe narzędzie wspierające codzienną pracę serwisu motoryzacyjnego. Jego najważniejszą funkcją jest możliwość doboru i zamawiania części.

Pozwala ono także mechanikom i właścicielom serwisów sprawdzić, kiedy dokładnie może pojawić się w zamówienie. Ponadto użytkownicy tego narzędzia mogą wykorzystać je do prowadzenia historii napraw obsługiwanych przez siebie pojazdów. Co więcej, Inter Cars e-Catalog łączy ze sobą wszystkie usługi oferowane warsztatom przez dystrybutora w jednym miejscu.

Przygotowanie wygodnego w użyciu i sprawnego narzędzia, które spełniałoby wszystkie wymienione funkcje było wymagającym zadaniem. W ofercie Inter Cars znajduje się 8,5 miliona części zamiennych, akcesoriów oraz elementów wyposażenia warsztatu. Oprogramowanie udostępnione klientom musi zaś na bieżąco integrować dane o ofercie dla 20 rynków w Europie, dostępności części z kilkuset filii firmy oraz kilkunastu głównych magazynów na kontynencie. Obecnie z Inter Cars e-Catalog korzysta wielu klientów w Polsce, a docelowo ma on być narzędziem dla wszystkich klientów Inter Cars.

Nagrodę dedykuję wszystkim warsztatom samochodowym, dla których stworzyliśmy Inter Cars e-Catalog oraz innym niezależnym przedsiębiorcom, którzy są głównymi innowatorami naszej gospodarki. Dziękuję również ludziom, którzy ponad 30 lat temu stworzyli w Polsce warunki dla powstania wolnego rynku i przedsiębiorczości. Wówczas mój ojciec wspólnie z dwoma wspólnikami założyli Inter Cars. Pamiętajmy o tych czasach i pielęgnujmy przedsiębiorczość, niezależność oraz wolność – podsumował Maciej Oleksowicz.

Zostaw Komentarz