Interfejs diagnostyczny LOOQER

15 lip 2022

Wraz z rozwojem technologii, które są systematycznie wdrażane przez producentów samochodów, rośnie zapotrzebowanie warsztatów na interfejsy diagnostyczne pozwalające na skuteczną identyfikację problemów w nowych modelach pojazdów. Odpowiedzią na te potrzeby ma być urządzenie firmy Würth o nazwie LOOQER.

LOOQER to interfejs diagnostyczny, który pozwala nieautoryzowanym warsztatom na wykorzystanie oprogramowania i dokumentacji dostępnych na serwerach producentów samochodów. Przy większości modeli aut nie są przy tym potrzebne dodatkowe logowanie ani opłaty. Sprzęt ten jest kompatybilny z Pass-Thru J2534, dzięki czemu można używać go z oprogramowaniem diagnostycznym OE. To najmniejsze na rynku urządzenie tego typu wyposażone w wewnętrzną pamięć, DoIP i funkcję flight recorder.

Oferowany przez firmę interfejs można wykorzystać do samochodów wszystkich dostępnych na polskim rynku marek. Dodatkowo warsztaty zajmujące się autami Volvo, Jaguar i Land Rover powinny docenić oferowaną przez urządzenie możliwość diagnostyki tych pojazdów przez protokół internetowy (ISO 13400-2).

Korzystanie z interfejsu diagnostycznego często jest nieodłączną częścią identyfikacji przyczyny problemów w pojeździe. Warto zatem postawić na sprzęt, który posłuży przez długie lata i będzie nadążał za zmianami. Tak ma być właśnie z LOOQEREM, w którym CAN-FD umożliwia szybką komunikację z magistralą CAN, dzięki czemu urządzenie będzie współpracowało z technologiami, które w przyszłości pojawią się na rynku.

Do wyposażenia interfejsu należy również moduł Bluetooth i Wi-Fi, dający możliwość błyskawicznej i wygodnej komunikacji bezprzewodowej. Z kolei pamięć wewnętrzna pozwala na mobilną rejestrację danych bez żadnych dodatkowych urządzeń zewnętrznych. Zaletą interfejsu LOOQER jest też to, że może być stosowany jako mały klucz diagnostyczny wpinany bezpośrednio do komputera lub za pomocą przewodu OBD z 16-pinowym gniazdem.

 

 

 

Zostaw Komentarz