IX Mistrzostwa Mechaników
– ostatnie dni rejestracji

03 mar 2020

Tylko do 6 marca przyjmowane są zgłoszenia do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Tego dnia odbędą się eliminacje, które będą miały formę testu internetowego, dostępnego z urządzeń stacjonarnych i mobilnych.

 

Zgłoszenia do IX Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników – organizowanego pod patronatem Mobil, największego w Polsce konkursu dla młodych i zawodowych mechaników – są przyjmowane na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl do momentu rozpoczęcia testu eliminacyjnego, który odbędzie się 6 marca 2020 o godzinie 12:00 dla kategorii Młodzi Mechanicy i o 12:30 dla kategorii Młodzi Mechanicy Maszyn Rolniczych. Uczestnicy rywalizacji w kategorii Mechanicy Zawodowi otrzymają linki wysyłane indywidualnie też 6 marca, lecz od godziny 18:00. Dodatkowo, między 12:00 a 13:00 młodzi mechanicy będą mogli przystąpić do testu w ramach Akcji Filtracja, prowadzonej przez FILTRON, partnera Mistrzostw. Zielona karta dla zespołu z największą liczbą punktów z testu dodatkowego będzie przepustką do finału, bez względu na wynik eliminacji.

Tegoroczne pytania do testów przygotowali Grzegorz Duda, ambasador konkursu, Akademia Praktycznych Umiejętności oraz specjaliści wielu znanych marek motoryzacyjnych, m.in. Mobil, Febi, FILTRON, John Deere czy Uni-Trol. Przed eliminacjami każdy z uczestników otrzyma mailem dodatkowe instrukcje dotyczące przebiegu rywalizacji. Dodatkowo organizator Mistrzostw przygotował dla uczniów szkolenia i testy powtórkowe w Akademii Młodego Mechanika. Wśród udostępnionych materiałów jest szkolenie ExxonMobil poświęcone olejom syntetycznym i mineralnym.

Na trzy dni przed eliminacjami udział w konkursie w kategorii Młody Mechanik potwierdziło już ponad 800 zespołów uczniowskich z całej Polski. Najlepsi wezmą udział w finałach podczas Poznań Motor Show 2020.

IX Ogólnopolskie Mistrzostw Mechaników – najważniejsze daty

  • 6 marca (piątek)         – eliminacje
  • 26 marca (czwartek) – finał w kategorii Młody Mechanik
  • 27 marca (piątek)       – finał w kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych
  • 28 marca (sobota)      – finał w kategorii Mechanik Zawodowy

Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie i Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz promujących rozwój edukacji technicznej. Partnerami Mistrzostw są ExxonMobil – inicjator kategorii Młody Mechanik, Akademia Praktycznych Umiejętności, Akademia Kierowcy, febi, FILTRON, Kolejowe Zakłady Łączności, Uni-Trol, Chabin, Odeka, Best-Pol, Yanosik oraz Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy. Z kolei kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych patronują: firma Kramp, producent ciągników i maszyn rolniczych John Deere, Briggs&Stratton – największy na świecie producent silników benzynowych chłodzonych powietrzem, wykorzystywanych w urządzeniach zasilających przeznaczonych do stosowania na zewnątrz, a także największy w Polsce miesięcznik rolniczy TOP AGRAR oraz magazyn rolniczy Profi.

Zostaw Komentarz