Jak schematy 3D MOOG ułatwiają naprawy układu kierowniczego i zawieszenia

20 paź 2023

Jak wiadomo, niektóre układy kierownicze i zawieszenia są niezwykle złożone, a ich diagnostyka i naprawa wymaga czasu. Skomplikowana konstrukcja może też utrudniać wybór właściwej części, co nie tylko spowalnia pracę, ale może również prowadzić do nieprawidłowego montażu i ostatecznie niezadowolenia klientów. MOOG postanowił temu zaradzić, dlatego przygotował schematy 3D, które ułatwiają i przyspieszają wyszukanie właściwej części do danej naprawy, zapewniając jednocześnie wizualne potwierdzenie właściwego położenia i parametrów montażowych .

Podstawą schematów 3D przygotowanych przez firmę MOOG jest widok przedniego/tylnego układu zawieszenia. W ten sposób można dokładnie przestudiować położenie części, które wymagają wymiany, eliminując ryzyko nieprawidłowego montażu z powodu niezrozumienia, w jaki sposób pasują one do układu. Schematy 3D mogą być również wykorzystane do identyfikacji otaczających części, które również mogą wymagać wymiany.

Dodatkowo, MOOG zapewnia ogólne i szczegółowe instrukcje montażu, aby poprowadzić mechaników przez montaż części, tak by był on prawidłowy. Instrukcje te są dostosowane do konkretnej części, podczas gdy ogólne wskazówki obejmują standardowe praktyki, które mają zastosowanie podczas montażu wszystkich części MOOG.

Schematy 3D są łatwo dostępne za pośrednictwem wyszukiwarki części znajdującej się na stronie www.moogparts.com oraz w katalogu TecDoc, który jest stale aktualizowany.

Aby znaleźć schematy 3D w TecDoc, należy wykonać następujące czynności:

1. Wybrać pojazd.
2. Zastosować filtr MOOG.
3. Wybrać typ części.

 

 

 

 

 

4. Kliknąć na numer części MOOG.
5. Wybrać opcję Schematy 3D znajdującą się pod zdjęciem („Schemat obwodu”).

 

 

 

 

 

 

W TecDoc dostępnych jest już 1200 schematów 3D, które obejmują ponad 95% europejskiego parku samochodowego.

 

 

 

Zostaw Komentarz