Jak sprawnie dobrać akumulator

10 gru 2020

Najnowsza wersja wyszukiwarki akumulatorów Exide Battery Finder ma nowe funkcje, które ułatwiają dobór odpowiedniej baterii.

Według statystyk podanych przez niemiecki automobilklub ADAC, u naszych zachodnich sąsiadów akumulatory były elementem pojazdu, który najczęściej ulegał awarii (42%). Z kolei przyczyną niedomagań baterii były raczej nie zbyt niskie lub zbyt wysokie temperatury, lecz usterki w pojeździe (np. niesprawny alternator lub instalacja elektryczna), czy też bardzo bogate, dodatkowe wyposażenie pojazdu, które wymaga od akumulatora dostarczenia większej ilości prądu niż w pojazdach produkowanych jeszcze 20 lat temu. Kierowcy ponadto nie pamiętają o odpowiednim użytkowaniu akumulatorów, np. o ich właściwej konserwacji i regularnej diagnostyce.

Różnie bywa także z samą wymianą akumulatora, a tylko dobrze dobrany będzie działać długo i prawidłowo, gwarantując pewny rozruch i minimalizując ryzyko zbyt szybkiego rozładowania – także zimą. Dlatego wybór modelu, który spełnia wymagania pojazdu (określone przez producenta) i jest dopasowany do charakteru jazdy, okazuje się niezwykle ważny. By ułatwić to zadanie, Exide Technologies – producent akumulatorów marek Centra i Exide – stworzył Exide Battery Finder, czyli narzędzie do wybierania akumulatorów, dostępne zarówno w formie bezpłatnej aplikacji na telefon, jak i wyszukiwarki internetowej.

Exide Battery Finder korzysta z obszernej bazy części zamiennych TecDoc, która zawiera oryginalne dane dotyczące akumulatorów marek Exide i Centra, w tym opisy produktów i ich zdjęcia. Najnowsza wersja aplikacji oferuje użytkownikowi ulepszony, intuicyjny w obsłudze interfejs oraz nowe funkcje do jeszcze szybszej identyfikacji pojazdów i akumulatorów.

Aplikacja umożliwia sprawne dobranie odpowiedniego akumulatora do każdego pojazdu – niezależnie od tego, czy jest to samochód osobowy, użytkowy czy motocykl (obejmuje wyposażenie dla ponad 98% pojazdów z europejskiego parku samochodowego). Właściwy akumulator można również wyszukać po numerze części, a w najnowszej wersji – skanując kod kreskowy EAN. W procesie wyszukiwania użytkownik może sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące akumulatora oraz – w najnowszej wersji aplikacji – kryteria dotyczące części, powiązania z innymi pojazdami oraz informacje o Exide.

Bezpłatną aplikację można pobrać na systemy iOS i Androida ze stron App Store i Google Play.

Exide Battery Finder to także internetowe i responsywne narzędzie, dostępne w wersji katalogu online i wyszukiwarki akumulatorów, które można przeglądać na komputerze. Desktopowa odsłona Exide Battery Finder pozwala dodatkowo na wyszukanie właściwego akumulatora po numerze VIN. To jednocześnie pierwszy tego typu katalog online, użyteczny również dla warsztatów i sklepów motoryzacyjnych, który wspiera wybór i dopasowanie akumulatora w 12 kategoriach, m.in. takich jak: pojazdy osobowe, użytkowe, rolnicze, motocykle, kampery, łodzie i skutery wodne. Ponadto zawiera – pierwszą tego typu na rynku – funkcję kalkulatora zapotrzebowania na energię elektryczną dla kamperów i łodzi, która uwzględnia m.in. wyposażenie elektryczne na pokładzie i na tej podstawie filtruje listę akumulatorów, wybierając najodpowiedniejsze.

Zostaw Komentarz